آموزش World Of Warcraft

آموزش World Of Warcraft

آموزش تصویری ساخت سرور wow با استفاده از TrinityCore

 

در این پست قصد داریم اموزش تصویری ساخت سرور نسخه TrinityCore رو به صورت هم متنی و هم تصویر و مهمتر از اینها به صورت ویدیو و مرحله به مرحله اموزش بدیم و برنامه ها و دیتابیس هم به صورت بسیار راحت در یک پوشه و یکجا برای شما آماده کردیم که بتونید خیلی راحت سرور فیکس و در عین حال سبک راهاندازی کنید.

در پست قبل ما به صورت کامل اموزش نصب نسخه Azerothcore  رو اموزش دادیم که در این پست اموزش نصب سرور world of warcraft نسخه TrinityCore رو اموزش میدیم.

من ویدیو رو برای شما اماده کردم که در مرحله اول قبل از اینکه در زیر اموزش متنی بخونید ، برای امادگی یک دور این ویدیو رو ببینید تا متوجه بشید در کدام مرحله و چه اموزشی دارم توضیح میدم.

 • نکته: در پست های جدید ما به صورت کامل که همراه با نصب برنامه ها به صورت دقیق و قدم به قدم است سرور world of warcraft رو در نسخه Azerothcore نصب کردیم که با نسخه TrinityCore شباهت بسیار زیادی داره، به همین دلیل اگر در ویدیو زیر نصب برنامه ها به صورت واضح توضیح داده نشده شما میتوانید با مراجعه به پست اموزش ساخت و راه اندازی سرور world of warcraft در تاریخ 1400/12/3 توضیحات و ویدیو اموزشی رو ببینید.

 

 

 

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

شما برای نصب سرور چند برنامه مورد نیازتون هست که من همه این برنامه ها رو در یک پوشه برای شما اماده کردم که در زیر میتونید این برنامه ها رو یکجا دانلود کنید.

 

جهت دانلود تمام برنامه های مورد نیاز جهت ساخت سرور world of warcraft در یک پوشه کلیک کنید.

رمز فایل : www.3x3x5.ir

 

اما اگه بخواید خودتون دانلود کنید برای سیستم عامل windows :

 1.  Visual Studio نسخه 2019 Community
 2.  CMake نسخه 2.8 یا جدیدتر
 3. Git Extensions
 4. MySQL Server Community Edition (نسخه 8.0 یا 5.7 ، نسخه های قدیمی پشتیبانی نمی شوند)
 5. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x64)
 6. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)
 7.  OpenSSL version 1.0.x or 1.1.x  (نسخه Light رو نصب نکنید)
 8. Boost

64bit

32bit

 

نکته : از انجایی که تیم پشتیبانی این کر ، روزانه و حتی ساعتی در حال اپدیت و بروزرسانی هستند امکان این که در اینده نصب این کر ، کمی تغییر کنه هست .

ولی من اپدیتی که در ویدیو های بالا نصب کردم و زمان نصب این پست و ویدیو ها در تاریخ 2021-07-15 هست پس نسخه ی این روز رو هم اینجا برای شما میذارم که اگر در روزها و سال های آتی این پست رو دیدید و خواستید این کر رو نصب کنید، از این نسخه هم بتونید استفاده کنید ولی سعی کنید از سایت اصلی و نسخه بروز استفاده کنید اما اگر بهر دلیلی مشکلی در نصب برای شما بوجود اومد یا تغییراتی در نصب بود این نسخه رو دانلود کنید .

برای دانلود نسخه ی TrinityCore به تاریخ 2021-07-15 کلیک کنید.

 

نکته : حتما حتما شما برای نصب برنامه ها آموزش تصویری ساخت سرور AzerothCore رو با دقت نگاه کنید چون برای نصب برنامه های زیر :

 1. MySQL server
 2. OpenSSL
 3. CMake
 4.  Visual Studio
 5. Notepad
 6. SQLyog

من توی ویدیو این پست دیگه توضیح نصب این برنامه ها رو ندادم و شما ویدیو و پست آموزش تصویری ساخت سرور AzerothCore رو برای آموزش نصب برنامه های بالا نگاه کنید اما آموزش برنامه های زیر رو من توی ویدیو بالا و همین پست دادم.

 1. GitExtensions
 2. boost
 3. advanced system setting

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

دانلود کردن سورس  :

برای دانلود شما میتونید یک فولدر برای ذخیره سازی سورس ها بسازید . برای مثال C:\TrinityCore
روی فولدر مورد نطر راست کلیک کنید و از Git Extensions گزینه ی Clone Repository را انتخاب کنید .
حالا اطلاعات رو مانند زیر وارد کنید :

 

 

در زیر هم مراحل نصب این برنامه رو میبینید.

 

 

 

نکته: در هنگام انتخاب Branch دقت کنید که TrinityCore در حال حاظر روی 2 ورژن 3.3.5 و پچ master فعالیت میکند. اگر پچ Wotlk را میخواهید 3.3.5 را انتخاب کنید .

روی Clone کلیک کنید تا سورس ها شروع به دانلود بشوند . این عمل بسته به سرعت اینترنت شما است و معمولا 10 دقیقه طول می کشد .

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

نصب Boost :

بعد از دانلود Boost باید به PC مسیر Boost رو بدهیم تا در هنگام کامپایل به مشکل برنخوریم.

برای این کار روی My Computer یا Computer یا This PC کلیک راست کرده و Properties را بزنید و بعد از باز شدن صفحه روی Advance System Settings کلیک کنید. یا میتوانید از آدرس Control Panel\System and Security\System نیز وارد این قسمت شوید و یا میتوانید از قسمت Run دستور sysdm.cpl را وارد کنید تا مستقیما وارد قسمت زیر شوید :

 

سپس بر روی Environment Variables کلیک کنید و بعد از کلیک پنجره ای مانند زیر باز میشود

 

سپس بر روی Environment Variables کلیک کنید و بعد از کلیک پنجره ای مانند زیر باز میشود

 

بعد از باز شدن روی New کلیک کرده و مانند تصویر زیر مسیر Boost را وارد کنید .
دقت کنید مسیر Boost و نام پوشه آن را صحیح وارد کنید .
این کار را در قسمت پایین (System variables) نیز انجام دهید.

 

در تصویر زیر هم راحل به صورت کامل توضیح و شماره گذاری شده .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

راه اندازی دیتابیس سرور :

در اولین مرحله شما باید mysql-community-5.7 رو نصب کنید و فیلد های زیر را پر کنید که به صورت :

Host Name / Ip Address : 127.0.0.1 or Localhost

Port : 3306  (نکته : هر Port دیگری که دوست دارید اینجا وارد کنید و پیشنهاد من هم اینکه شما این پورت پیشفرض رو عوض کنید و یک عدد دیگه بزارید )

Username : root

Password : در این قسمت سعی کنید از یک رمز عبور قوی استفاده کنید.

در مرحله بعد هم شما باید برنامه SQLyog-13.1.7 رو نصب کنید و بعد روی گزینه new زده و یک نام برای خود انتخاب کنید بعد از این مرحله شما تمامی فیلد هایی که در بالا در mysql-community-5.7 پر کردید در این برنامه هم جایگزین کنید.

تصاویر زیر از مرحله اول نصب برنامه تا راه اندازی دیتابیس سرور میباشد.

 

 

 

تصاویر زیر هم مربوط به ساخت تیبل های لازم هست.

 

 

 

تصاویر زیر هم مربوط به اضافه کردن دیتابیس هایی هست که در پوشه برنامه ها، که من برای شما آماده کردم .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

Cmake کردن :

نرم افزار Cmake را باز کنید . از گزینه ی Browse Source آدرس سورس خود را وارد کنید و از قسمت Browse Build آدرس فلدری که می خواهید فایل های شما در آن ساخته شود را بدهید که تصاویر و ویدیو اموزش اون در زیر میتونید ببینید .

اگر سیستم شما 32 بیتی است در قسمت Optional platform منو را باز کرده و روی x32 کلیک کنید اما اگه 64 بیتی هست روی x64
بعد از آن گزینه Finish و پس از آن Configure را انتخاب کنید و صبر کنید تا این عمل انجام شود . بعد از اتمام Configure تصویری مانند زیر خواهید دید .

در این گزینه ها تغییری اعمال نکنید فقط در صورت تمایل برای ساختن Map & Vmap extractor می توانید تیک Tools را بزنید .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

کامپایل کردن :

بعد از اتمام روی گزینه Open project کلیک کنید و یا به فولدری که اسمی براش انتخاب کردیم میریم ( من اسم فوادر رو server گذاشتم ) و فایل TrinityCore را با نرم افزار کامپایلر خود اجرا کنید .

 

 

از منوی بالا در Visual Studio روی حالت RelWithDebinfo انتخاب کنید پس از انتخاب عمل کامپابل شروع می شود و با توجه به منابع سیستم شما معمولا بین حدود 30 ثانیه تا 30 دقیقه به طول می انجامد .

 

 

بعد از اتمام ، اگر همه ی مراحل را به درستی انجام داده باشید پیام زیر در انتهای کار شما نوشته می شود و failed باید 0 باشد تا تمامی فایل ها ساخته شود حالا server\Release\Bin\ بروید و شما باید فایل های زیر را در آن داشته باشید :

worldserver.conf.dist 
worldserver.exe 
authserver.conf.dist 
authserver.exe

فایل های libssl-1_1.dll ، libcrypto-1_1.dll و libmysql.dll را باید به صورت دستی به این فولدر اضافه کنید که فایل ها در محل نصب Openssl و Mysql شما قرار دارند.

 

 

برای سرور World of warcraft شما نیاز به 3 دیتابیس Auth , Characters , World دارید . فایل های Sql برای Auth و Characters در فولدر سورس شما ، قسمت SQL وجود دارند ولی من برای شما لینک مسقیم و اماده گذاشتم که کارتون راحت بشه و فقط طبق ویدیو که اموزش دادم برید جلو

شما می توانید دیتابیس ها را به صورت دستی بسازید و یا فایل create_mysql.sql (که در فولدر سورس وجود دارد ) به دیتابیس Import یا Load SQL file و یا Excute کنید . این فایل هر سه دیتابیس Auth , Character , World را می سازد .

برای ساخت دیتابیس به صورت دستی برای مثال در sql پس از ورود به دیتابیس روی نام ورودی کلیک راست کرده و سه دیتابیس با نام های auth و characters و world ایجاد کنید .

حال شما باید فایل های Auth.sql , Characters.sql , World.sql را به دیتابیس مربوط به خود وارد کنید . و اگر فایل uptdate برای آن ها وجود دارد نیز به دیتابیس مربوط به هر کدام وارد کنید.

دیتابیس شما اکنون آماده است .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

اجرای سرور :

حالا به TrinityCore\server\bin بروید و نام فایل را مطابق زیر تغییر دهید .

این دو فایل که در اسم آن تغییر ایجاد کردید را با Not Pad یا C++ Not Pad (که مناسب تر است) باز کنید و تغییراتی مانند زیر در آن ایجاد کنید .

worldserver.conf

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306; user ; pasword ;acore_auth"    
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1; 3306 ; user ; pasword ;acore_world"    
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1; 3306; user ; pasword ;acore_characters"

 

authserver.conf

LoginDatabaseInfo = “127.0.0.1;3306; user ; pasword ;acore_auth”

در قسمت بالا ، user اول همان username دیتابیس شما است و pasword نیز پسورد آن است . این ها را به username و password خودتان تغییر دهید . ( اگر در این قسمت ایرادی به وجود آید و پسورد و یوزرنیم غلط داده شود ، فایل های Worldserver.exe و Authserver.exe قادر به اتصال به دیتابیس شما نمی شوند ، پس در پر کردن آن دقت کنید .)

حالا مرحله ی آخر اضافه کردن فایل های DBC , Map , Vmap می باشد .

برای دریافت این فایل ها شما نیاز به mapextractor.exe, vmap4extractor.exe, vmap4assembler.exe دارید . که اگر در بالا هنگام کار با Cmake تیک Tools را زده باشید در فولدر bin شما وجود دارند .

حالا mapextractor.exe را به فولدر World of warcraft خود برده و آن را اجرا کنید . پس از اتمام 2 فولدر جدید به نام های Map و DBC ساخته می شود . آنها را Cut کنید و به فایل های سرور ( فولدر Bin ) اضافه کنید .

حالا vmap4extractor.exe, vmap4assembler.exe را به فولدر World of warcraft منتقل کنید .

یک فایل با نام دلخواه و پسوند bat ایجاد کرده و کد های زیر را در آن قرار دهید بازم من کار شما رو راحت کردم و این مراحل رو نمیخواد انجام بدید چون در پوشه که برنامه ها رو برای شما اماده کردم این 4 مورد هم اماده هست و فقط کپی کنید و در کر کامپایل شده خود قرار دهید .

در اینجا کار تمام است . خوب حالا برای اینکه سرور خود را عمومی کنید که بقیه نیز بتوانند به آن متصل شوند و بازی کنند کافی است با یکی از نرم افزار های مدیریت دیتابیس ، به دیتابیس auth رفته و در تیبل Realmlist 127.0.0.1 را به IP خودتان تغییر دهید.

نکته : برای عمومی و آنلاین کردن سرور wow و سرور Teamspeak در پستی جداگانه توضیحات دادیم که میتونید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

 

تبلیغات

مطالب زیر را هم ببینید

19 پاسخ

 1. سلام آموزش عالی بود
  میشه سرور های دیگه هم یاد بدین مثل 5.4.8 که همون سرور World of Warcraft: Mists of Pandaria

  بازیشون دارم اما دوست دارم افلاین بازی کنمش اموزشو میذارید
  ممنون

  1. 1- توی تیبل access_requirement دنبال اینس مربوطه بگرد ، اون هایی که فیلد difficulty شون بزرگتر از 0 هست رو پاک کن . دیگه کسی نمیتونه بره تو.
   2- یا میتونی حداقل لول یک اینس رو ببری بالا که این روش پیشنهاد منه
   3- از تیبل Disable هم میتونی استفاده کنی

 2. سلام داش.
  من همه کار هارو انجام میدم ولی تو ویندوز 10 64بیت انگار مشکل داره همه کارا درست انجام میشه تا کامپیل و این چزا.ولی از اونجا که تنظیمات auth and world رو وارد میکنم بعد که بخوام اجرا کنم برنامه auth سریع بسته میشه و ارور mesql library mide . و در ضمن من همون mysql 5.7.33 رو که خودتون دادین وارد کردم

  1. سلام کلا MySQL server رو پاک کنید دوباره همانند من نصب کنید و از همین نسخه ی TrinityCore که توی همین پست هست استفاده کنید ، چون احتمال داره شما نسخه جدید که میگیرید نصبش تغییراتی کرده باشه ( مراحل cmake و کامپایل هم بعد از توضیحات بالا انجام دهید)

دیدگاهتان را بنویسید