آموزش تصویری ساخت سرور wow با استفاده از AzerothCore

 

در این پست قصد دارم اموزشی رو به صورت هم متنی و هم تصویر و مهمتر از اینها به صورت ویدیو و مرحله به مرحله اموزش بدم و برنامه ها و دیتابیس آماده هم به صورت بسیار راحت در اختیار شما قرار بدم که بتونید خیلی راحت سرور فیکس و در عین حال سبک راهاندازی کنید.

کلا در حال حاظر دو core برای سرور world of warcraft هست که یکی TrinityCore و دیگری Azerothcore ، در این پست من سرور azerothcore رو برای شما مرحله به مرحله نصب میکنم .

من ویدیو رو به صورت دو پارت اماده کردم که در مرحله اول قبل از اینکه در زیر اموزش متنی بخونید ، برای امادگی یک دور این ویدیو ها رو ببینید تا متوجه بشید در کدام مرحله و چه اموزشی دارم توضیح میدم.

 

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

شما برای نصب سرور چند برنامه مورد نیازتون هست که من همه این برنامه ها رو در یک پوشه برای شما اماده کردم که در زیر میتونید این برنامه ها رو یکجا دانلود کنید

جهت دانلود تمام برنامه های مورد نیاز جهت ساخت سرور world of warcraft در یک پوشه کلیک کنید.

رمز فایل : www.3x3x5.ir

در تصویر زیر هم فایل های درون پوشه بالا رو مشاهده میکنید.

 

 

 

اما اگه بخواید خودتون دانلود کنید برای سیستم عامل windows :

 1.  Visual Studio نسخه 2019 Community
 2.  CMake نسخه 2.8 یا جدیدتر
 3. Git Extensions
 4. MySQL Server Community Edition (نسخه 8.0 یا 5.7 ، نسخه های قدیمی پشتیبانی نمی شوند)
 5. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x64)
 6. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)
 7.  OpenSSL version 1.0.x or 1.1.x  (نسخه Light رو نصب نکنید)

 

نکته : از انجایی که تیم پشتیبانی این کر ، روزانه و حتی ساعتی در حال اپدیت و بروزرسانی هستند امکان این که در اینده نصب این کر ، کمی تغییر کنه هست .

ولی من اپدیتی که در ویدیو های بالا نصب کردم و زمان نصب این پست و ویدیو ها در تاریخ 2021-03-13 هست پس نسخه ی این روز رو هم اینجا برای شما میذارم که اگر در روزها و سال های آتی این پست رو دیدید و خواستید این کر رو نصب کنید، از این نسخه هم بتونید استفاده کنید ولی سعی کنید از سایت اصلی و نسخه بروز استفاده کنید اما اگر بهر دلیلی مشکلی در نصب برای شما بوجود اومد یا تغییراتی در نصب بود این نسخه رو دانلود کنید .

برای دانلود نسخه ی azerothcore به تاریخ 2021-03-13 کلیک کنید.

این برنامه ها رو لازم دارید که به نظرم همون پوشه که من برای شما اماده کردم رو دانلود کنید راحت تر هستید.

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

اول از همه شما باید به ادرس  www.github.com/azerothcore/azerothcore-wotlk برید و سرور رو دانلود کنید برای دانلود هم شما بعد از نصب برنامه Git اگه وسط صفحه دسکتاپ سیستم تون کلیک راست کنید گزینه git bush here  برای شما ظاهر میشه که روی این قسمت کلیک کنید مثل عکس زیر :

 

 

بعد در کادر git clone https://github.com/azerothcore/azerothcore-wotlk.git رو تایپ کنید تا سرور دانلود بشه.

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

راه اندازی دیتابیس سرور :

در اولین مرحله شما باید mysql-community-5.7 رو نصب کنید و فیلد های زیر را پر کنید که به صورت :

Host Name / Ip Address : 127.0.0.1 or Localhost

Port : 3306  (نکته : هر Port دیگری که دوست دارید اینجا وارد کنید و پیشنهاد من هم اینکه شما این پورت پیشفرض رو عوض کنید و یک عدد دیگه بزارید )

Username : root

Password : در این قسمت سعی کنید از یک رمز عبور قوی استفاده کنید.

در مرحله بعد هم شما باید برنامه SQLyog-13.1.7 رو نصب کنید و بعد روی گزینه new زده و یک نام برای خود انتخاب کنید بعد از این مرحله شما تمامی فیلد هایی که در بالا در mysql-community-5.7 پر کردید در این برنامه هم جایگزین کنید.

تصاویر زیر از مرحله اول نصب برنامه تا راه اندازی دیتابیس سرور میباشد.

 

 

 

تصاویر زیر هم مربوط به ساخت تیبل های لازم هست.

 

 

تصاویر زیر هم مربوط به اضافه کردن دیتابیس هایی هست که در پوشه برنامه ها، که من برای شما آماده کردم .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

Cmake کردن :

نرم افزار Cmake را باز کنید . از گزینه ی Browse Source آدرس سورس خود را وارد کنید و از قسمت Browse Build آدرس فلدری که می خواهید فایل های شما در آن ساخته شود را بدهید که تصاویر و ویدیو اموزش اون در زیر میتونید ببینید .

اگر سیستم شما 32 بیتی است در قسمت Optional platform منو را باز کرده و روی x32 کلیک کنید اما اگه 64 بیتی هست روی x64
بعد از آن گزینه Finish و پس از آن Configure را انتخاب کنید و صبر کنید تا این عمل انجام شود . بعد از اتمام Configure تصویری مانند زیر خواهید دید .

در این گزینه ها تغییری اعمال نکنید فقط در صورت تمایل برای ساختن Map & Vmap extractor می توانید تیک Tools را بزنید .
بعد از اتمام Configure ، Generate را بزنید و صبر کنید تا تمام شود و پس از این دوباره تیک Grouped – Advanced رو بزنید و روی گزینه Generate کلیک کنید صبر کنید تا تمام شود .

 

 

تصاویر زیر هم مربوط به نصب برنامه هست :

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

کامپایل کردن :

بعد از اتمام روی گزینه Open project کلیک کنید و یا به فولدر Build رفته و فایل AzerothCore را با نرم افزار کامپایلر خود اجرا کنید .

 

 

از منوی بالا در Visual Studio روی حالت Release انتخاب کنید پس از انتخاب عمل کامپابل شروع می شود و با توجه به منابع سیستم شما معمولا بین حدود 30 ثانیه تا 30 دقیقه به طول می انجامد .

 

 

بعد از اتمام ، اگر همه ی مراحل را به درستی انجام داده باشید پیام زیر در انتهای کار شما نوشته می شود و failed باید 0 باشد تا تمامی فایل ها ساخته شود حالا Build\Release\Bin\ بروید و شما باید فایل های زیر را در آن داشته باشید :

worldserver.conf.dist 
worldserver.exe 
authserver.conf.dist 
authserver.exe

فایل های libssl-1_1.dll ، libcrypto-1_1.dll و libmysql.dll را باید به صورت دستی به این فولدر اضافه کنید که فایل ها در محل نصب Openssl و Mysql شما قرار دارند.

تصاویر زیر هم مربوط به مراحل نصب این برنامه است.

 

 

 

برای سرور World of warcraft شما نیاز به 3 دیتابیس Auth , Characters , World دارید . فایل های Sql برای Auth و Characters در فولدر سورس شما ، قسمت SQL وجود دارند ولی من برای شما لینک مسقیم و اماده گذاشتم که کارتون راحت بشه و فقط طبق ویدیو که اموزش دادم برید جلو

شما می توانید دیتابیس ها را به صورت دستی بسازید و یا فایل create_mysql.sql (که در فولدر سورس وجود دارد ) به دیتابیس Import یا Load SQL file و یا Excute کنید . این فایل هر سه دیتابیس Auth , Character , World را می سازد .

برای ساخت دیتابیس به صورت دستی برای مثال در sql پس از ورود به دیتابیس روی نام ورودی کلیک راست کرده و سه دیتابیس با نام های acore_auth و acore_characters و acore_world ایجاد کنید .

حال شما باید فایل های Auth.sql , Characters.sql , World.sql را به دیتابیس مربوط به خود وارد کنید . و اگر فایل uptdate برای آن ها وجود دارد نیز به دیتابیس مربوط به هر کدام وارد کنید.

دیتابیس شما اکنون آماده است .

 

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/05/3x3x5.ir_.png

 

اجرای سرور :

حالا به Build\Release\Bin بروید و نام فایل را مطابق زیر تغییر دهید .

این دو فایل که در اسم آن تغییر ایجاد کردید را با Not Pad یا C++ Not Pad (که مناسب تر است) باز کنید و تغییراتی مانند زیر در آن ایجاد کنید .

worldserver.conf

 

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306; user ; pasword ;acore_auth"    
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1; 3306 ; user ; pasword ;acore_world"    
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1; 3306; user ; pasword ;acore_characters"

 

authserver.conf

LoginDatabaseInfo = “127.0.0.1;3306; user ; pasword ;acore_auth”

در قسمت بالا ، user اول همان username دیتابیس شما است و pasword نیز پسورد آن است . این ها را به username و password خودتان تغییر دهید . ( اگر در این قسمت ایرادی به وجود آید و پسورد و یوزرنیم غلط داده شود ، فایل های Worldserver.exe وAuthserver.exe قادر به اتصال به دیتابیس شما نمی شوند ، پس در پر کردن آن دقت کنید .)

حالا مرحله ی آخر اضافه کردن فایل های DBC , Map , Vmap می باشد .

برای دریافت این فایل ها شما نیاز به mapextractor.exe, vmap4extractor.exe, vmap4assembler.exe دارید . که اگر در بالا هنگام کار با Cmake تیک Tools را زده باشید در فولدر bin شما وجود دارند .

حالا mapextractor.exe را به فولدر World of warcraft خود برده و آن را اجرا کنید . پس از اتمام 2 فولدر جدید به نام های Map و DBC ساخته می شود . آنها را Cut کنید و به فایل های سرور ( فولدر Bin ) اضافه کنید .

حالا vmap4extractor.exe, vmap4assembler.exe را به فولدر World of warcraft منتقل کنید .

یک فایل با نام دلخواه و پسوند bat ایجاد کرده و کد های زیر را در آن قرار دهید بازم من کار شما رو راحت کردم و این مراحل رو نمیخواد انجام بدید چون در پوشه که برنامه ها رو برای شما اماده کردم این 4 مورد هم اماده هست و فقط کپی کنید و در کر کامپایل شده خود قرار دهید .

در اینجا کار تمام است . خوب حالا برای اینکه سرور خود را عمومی کنید که بقیه نیز بتوانند به آن متصل شوند و بازی کنند کافی است با یکی از نرم افزار های مدیریت دیتابیس ، به دیتابیس acore_auth رفته و در تیبل Realmlist 127.0.0.1 را به IP خودتان تغییر دهید .

نکته : برای عمومی و آنلاین کردن سرور wow و سرور Teamspeak در پستی جداگانه توضیحات دادیم که میتونید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

مطالب زیر را هم ببینید

43 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  من الان بالای 4 دفعهاین ویدیو رو دیدم و مو به مو انجام دادم و نصب کردم
  ولی هر سری این پیام و میده
  فقط یه داستان که من به جای 3306 گذاشتم 4416 همین
  رو اعصابمه سه روزه راهنمایی کنید

  Using configuration file configs/authserver.conf.
  ERROR: Could not connect to MySQL database at : Can’t connect to MySQL server on ‘localhost’ (10061)

  1. سلام
   اینکه مشکلی نداره و من هم توی توضیحات گفتم که پورت رو عوض کنید شما توی authserver و worldserver پورت رو به جای 3306 بزارید 4416
   تصاویر زیر رو ببینید ، من پورت فایل های خودم از 3306 به 1234 تغییر دادم شما هم اونجایی که من گذاشتم 1234 شما بزارید 4416

   این دوتا فایل رو به ترتیب باز کنید

   1. تمام این کار ها رو انجام دادم حتی پورت 4416 رو داخل فایروال باز کردم
    MySQL و reconfigure کردم تست زدم pass چک کردم
    کانکت نشد که نشد همچی مو به مو انجام شده

    فقط ایکون های برنامه های پوشه کانفینگ این شکلی نیست

    این شکلیه مشکل نداره ؟

    1. توی MySQL server یا پورت یه چیزی دیگه گذاشتی یا پسورد اشتباه وارد میکنی یا بازم توی configs/authserver.conf درست موارد رو اعمال نمیکنی در هر صورت مشکل از اشتباه وارد کردن یوزر ، پسورد یا پورت هست .

     داخل پنل کاربری شماره تماس من هست داخل واتس اپ پیام بدید تا با برنامه انی دسک AnyDesk به سیستم شما متصل بشم و موارد رو با هم تست کنیم

  1. سلام باید دانش برنامه نویسی داشته باشید.
   البته برای فیکس کردن این کر ، شما میتونید به discord مراجعه کنید و در چنل مربوط به این کر عضو شوید و سوالاتون رو از مدیریت و تیم پشتیبانی بپرسید و به صورت اختصاصی هم آدرسی برای گزارش باگ دارند که معمولا تا حداکثر 24 ساعت مورد باگ رو فیکس میکنند و به طور خلاصه بگم مفت و مجان ، بدون داشتن دانش برنامه نویسی شما اگه باگی در سرور دیدید میتونید با تیم پشتیبانی این کر در میان بزارید و در سریعترین زمان ممکن فیکس میکنند !

   از این بهتر ؟

 2. سلام و عرض خسته نباشید
  2 سوال دارم
  یکی اینک بای یه پی سی گرافیک 4 رم 8 کشش داره سرور رو برای بقیع share کنم ؟
  بعد اینکه بخوام به صورت حرفه ای تر سرور ران کنم فیکس کنم و بتونم بیشتر در مورد سورس ها و دیتابیس یاد بگیرم
  باید از کجا شروع کنم ؟

  1. سلام شما توی بازی کامند : کد +aura. باید با یک اکانت gmi که این کامند روش بازه بزنید.
   کدها هم :

   22580 – 56572 – 36006 – 12898 – 46934 – 46933 – 19502 – 36006 – 40570 – 58812 – 48200 – 13913 – 33569 – 38841 – 28330 – 71986 – 40849 – 43866 – 49757 – 47840 – 60044 – 42344 – 59069 – 42709 – 46679 – 36945 – 62192 – 61023 – 35850 – 72523 – 45870 – 51193 – 47760 – 42294 – 47760 – 39284 – 51283 – 59069 – 35926 – 58226

 3. با سلام و خسته نباشید
  مال من موقع Conect کردن نرمافزارSQLyogCommunity یه اروری میده
  Error No. 2002
  (Can’t connect to MySQL server on ‘localhost’ (10061
  یه همچین اروری میده تو سایت ازروث هم اک ساختم ولی لاگین نمیشه کمکم کنین بلدم نیستم عکس بفرستم
  HasLeftTheLife@
  توی تلگرام کمکم کنین مرسی

   1. سلامی مجدد
    توی برنامه CMake موقع ConFigure همه مراحلو درست انجام میدم ولی یه اروری میادش که اینجوریه:
    Error in configuration process, Project files may be invalid
    ممنون میشم کمکم کنید

 4. با عرض شرمندگی تمام کارها رو انجام دادم پورت باز کردم و همه چی نرماله اما مشکلی که دارم اینه که خودم چجوری به سرور خودم کانکت بشم یا مثلا یکی دیگه رو چجوری بگم وارد بشه ! خب سرور های بزرگ لانچر دارن در این مورد هم راهنمایی بفرمایید ! ممنون که همچین اموزش کاملی در اختیار ما گذاشتین <3

  1. سلام
   اگه روی سیستم خونه نصب کردی با ip 127.0.0.1 میتونید متصل بشید بهش و اگه میخواید دوستاتون هم وارد سرور شما بشن باید port forwarding رو روی مودم باز کنی ( برای اموزش port forwarding هم دقایق پست آموزش تصویری ساخت سرور Teamspeak رو ببینید )
   اگه روی سرور مجازی نصب کردید ( سرور مجازی یه سیستم مثل همین سیستم خونگی هست با کمی تغییرات ، که فرقش اینکه 24 ساعت روشنه و سرعت اینترنتش هم بالاست ) ایپی سرور مجازی رو بدید

     1. خیلی عذرمیخوام همه کارها انجام شده و وقتی میخوام وارد سرور بشم you have been disconnected from the server میزنه ! نمیدونم کجای کارو اشتباه کردم ویدیو هارو دیدم همه چی درست بود اما نمیدونم چرا نمیتونم به سرور کانکت بشم

     2. سلام
      توی firewall پورت ها رو باز کردی ؟
      و مورد بعد رمز و پسورد اکانت ادمین سرور رو هم عوض کنید.
      کامندش هم : ac set pas admin password password
      بازم مشکلی بود عکس بگیرید بفرستید
      اگه بازم درست نشد توی پنل کاربری شماره تماس من هست و توی قسمت دانلود سایت – نرم افزارهای تکنیکی – نرم افزار انی دسک AnyDesk رو دانلود کنید سپس توی واتس اپ پیام بدید من با این برنامه مشکل رو ببینم روی سیستم شما

 5. سلام وقت بخیر من طبق اموزش پیش رفتم اما موقع configure با خطا مواجه میشم ! که خطا میگه error in configuration process, project files may be invalid ! و توی کد ها نوشته Configuring incomplete, errors occurred!
  See also “C:/Users/Home/Desktop/azerothcore-wotlk/build/CMakeFiles/CMakeOutput.log”.
  See also “C:/Users/Home/Desktop/azerothcore-wotlk/build/CMakeFiles/CMakeError.log”.
  میشه راهنماییم کنید؟

 6. سلام من خیلی ساله که دارم تلاش میکنم اینو یاد بگیرم اما موفق نشدم. خیلی ممنون از این آموزش اما اونجا نوشتین:
  «در اینجا کار تمام است . خوب حالا برای اینکه سرور خود را عمومی کنید که بقیه نیز بتوانند به آن متصل شوند و بازی کنند کافی است با یکی از نرم افزار های مدیریت دیتابیس ، به دیتابیس acore_auth رفته و در تیبل Realmlist 127.0.0.1 را به IP خودتان تغییر دهید ، که این اموزش هم در ویدیو گفتم»

  -در ویدئو اصلا توضیح ندادین! چطور باید سرور رو عمومی بکنیم؟ میشه یک ویدئو درباره‌ش بذارید؟

  1. سلام دو راه داره :
   یکی اینکه شما سرور مجازی خرید کنید و تمام این کارهایی که من انجام دادم رو توی سیستم (سرور مجازی ) انجام بدید.
   و راه بعدی چند پورت رو روی مودم تون باز کنید
   راه دوم پیشنهاد نمیکنم اما اگه سرعت اینترنت شما خوبه و سیستم شما هم قطعاتش بالاس که میدونید کشش داره میتونید این راه رو انتخاب کنید

   اموزشش هم اگه دقایق پایانی ویدیو : آموزش تصویری ساخت سرور Teamspeak رو ببینید متوجه میشید.

  2. سلام خدمت برو بچ wow باز
   اقا منم خیلی وقت بود دلم میخواست یه سرور بزنم اما اموزشی مثل این ندیدم قبلا اما الان که اقای ادمین رحمتش کشیدن ، من هم سرور زدم

دیدگاهتان را بنویسید