آموزش World Of Warcraft

آموزش شغل Inscription

 

این شغل که در Patch 3.0.2 به بازی اضافه شد به شما این امکان رو میده تا Spell ها و قابلیت های Hero های بازیکنان دیگر و حتی Hero خودتون رو ارتقابدید. به عنوان مثال ارتقا قابلیت Backstab یک Rogue برای وارد کردن Damage بیشتر به دشمنانی که Stunned یا همون گیج شدن.

یا ارتقا قابلیت Circle of Healing برای یک Priest تا بتونه 1 نفر بیشتر رو Heal بده، بعداز فراگیری این شغل شما به Scribes معروف میشید، Scribe ها همچنین تواناییاین رو دارن تا اجازه بدن Enchanter ها ساخته های خودشون رو برای فروش بذارند.

یعنی شما میتونید به یک Enchanter کمک کنید تا Enchantment هایخودش رو یا در Auction House برای فروش بذاره یا به یکی از دوستانش بفرسته. همچنین Scribe ها میتونن با ساختن آیتم هایی نظیر Scroll ofStrength که قبلا فقط از طریق خرید یا Drop به دست می اومد به دیگران کمک کنن.

 

 

در مجموع Inscription برای دیگران و برای خود فرد بسیار شغل مفیدی هست و با آیتم ها و Enhancement هایی که ارائه میده میتونه یکی ازمفید ترین شغل ها در Guild و برای دوستانتون باشه.

این شغل با هر Hero و هر Class قابل Train زدن هست و محدودیتی از این لحاظ نداره. Train زدن شغل برای تبدیل شدن به یک Scribe شما میتونید طبق معمول به یکی از شهر های اصلی خودتون برید و به دنبال Trainer این Profession بگردید.

در Azeroth بازیکنان Horde و Alliance میتونن از گارد ها مکان Inscription Trainer رو جویا بشن، و در Outland گروه Horde ها میتونن به Neferatti در Thrallmar رجوع کنن و Alliance ها نیز میتونن برای Train زدن این Profession در Outland به Michael Schwan در Honor Hold سر بزنند تا هنر این شغل رو فرا بگیرن. Scribe ها همیشه باید به Trainer خودشون سر بزنن تا در هنر این شغل هر چه بهتر سیر صعودی رو طی کنن.

وقتی به اندازه ی کافی از این هنر فرا گرفتید، Trainer به شما خواهد گفت تا برای فراگرفتن هنر بیشتر به کجا مراجعه کنید و چه کاری انجام دهید. و در آخر وقتی به عنوان یک Scribe شروع به کار می کنید، هیچوقت نباید خریدن Virtuoso Inking Set رو از Inscription Goods Vendor فراموش کنید، چون بدون موجود بودن این Item در Inventory یک Scribe هیچ پیشرفتی صورت نخواهد گرفت.

تمرین کردن هنر وقتی یک Scribe راه خودش رو برای یادگیری این شغل انتخاب کرد، مطابق معمول تمام شغل ها باید سراغ Material هایی که برای ساختن Scroll ، Glyph ، Vellum و آیتم ها نیاز هست برود. معمول ترین لوازم لازم برای این کار Parchment ها یا کاغذ های پوستی هستن که میتونید از Inscription Goods Vendor خریداری کنید، Pigment ها یا همان رنگدانه ها که از طریق کوبیدن گیاهان یا همان Herb به دست میاد.

کوبیدن گیاهان یا همان Milling یک تخصص برای این شغل هست، چیزی شبیه Prospecting برای شغل Jewelcrafting. برای ساختن Pigment ها یک Scribe پنج Herb رو توسط این تخصص، Mill می کنه.

بنابراین میشه گفت Herbalism شغل مکمل این شغل است، تا Scribe ها برای ساختن Pigment های خود دچار دردسر نشن.برای بدست آوردن Pigment مورد نظر خود یا میتونید از صفحه ی Profession این شغل استفاده کنید یا میتونید به جدول زیر مراجعه کنید. بنابراین برای ساخت Pigment مورد نظر حتما باید گیاه یا همان Herb مخصوص رو Mill کنید تا Pigment بدست بیاد.

هایی که در مقابل اونها کلمه کمیاب نوشته شده شانس نسبتا زیادی برای تولید Pigment های Rare یا کمیاب دارن که در بازی با رنگ سبز نشان داده میشوند و قاعدتا کمیاب هستن.یک Scribe تا زمانی که کاغذ پوستی یا Parchment ها ، لوازم لازم و جوهر مورد نیاز رو داشته باشه میتونه توسط دستور های بالا Glyph هایی که بلد هست رو روی Parchment ها بنویسه (بعد ها به طور مفصل در مورد Glyph ها و جزئیات اون صحبت خواهم کرد).

آیتم های به دست آمده رو میشه مستقیما برای فروش در Auction House قرار داد یا برای دوستان فرستاد یا به صفحه ی Glyph خود بازیکن اضافه کرد. Glyph هایی که شما به Spell های خودتون اضافه می کنید تقریبا مشابه کاری است که Blacksmith کار ها با اضافه کردن Weightstone ها و Sharpening Stone ها به اسلحه اضافه میکنن.The Lexicon of  Powerشما این کتاب افسانه ای رو کنار Inscription Trainer می یابید. 

همچنین میتونید از گارد ها مکان این کتاب رو سوال کنید. هر زمان یک بازیکن بخواد یکی از Glyph های خود رو Inscribe بکنه، چه خودش ساخته باشه و چه از کسی گرفته باشه یا خریده باشه، باید کنار این کتاب افسانه ای باشه تا بتونه به صفحه Glyph خودش چیزی Inscribe کنه.

کار کلی Inscribe کردن یک Spell در صفحه ی Glyph مشابه اضافه کردن یک Sharpening Stone در صفحه ی Character شماست.

و قابل ذکر است که Inscribe هم مثل اضافه کردن Gem به آیتم ها قابل جدا شدن نیست، اما میتوان بر روی آن امکان جدیدی Inscribe کرد. مثل Gem که میتوان یک Socket به آیتم اضافه کرد و بعد ها Socket دیگری روی آن قرار داد اما Socket قبلی از بین خواهد رفت   Glyph ها  Major و Minor وقتی یک Scribe توانست Pigment های خودش رو بدست بیاره، با Pigment ها Ink ها یا جوهر های لازم رو ساخت و Parchment های لازم رو هم تهیه کرد میتونه کار تمرین شغلش رو با ساخت Scroll و Glyph آغاز بکنه.

هر چند، قبل از اینکه یک Scribe بخواد Glyph های ساخته شده خودش رو توی صفحه ی Glyph خودش یا دوستش اضافه کنه، می بایست کمی بیشتر در مورد Glyph ها، خاصیت آنها و مراحل و شرایط لازم برای استفاده از آنها رو یاد بگیره.

تصویری که در عکس بالا میبینید صفحه ی Glyph هست، میتونید با فشار دادن دکمه ی P که Spellbook شما را باز می کند به این صفحه مراجعه کنید. همونطور که در عکس هم مشخص شده برای آزاد کردن Glyph های مختلف شما به Level مشخصی نیاز هست. در مرحله یا همان Level 15 شما به 2 عدد Glyph دست پیدا می کنید.

یک Minor Glyph و یک Major Glyph. یعنی در مرحله 15 شما میتونید یک Major Glyph و یک Minor Glyph به Hero خودتون اضافه کنید. در Level 30 بازیکن دومین Major Glyph خودش رو آزاد می کنه. در Level های 50 و 70 بازیکن به 2 تا Minor Glyph دیگر خود دست پیدا خواهد کرد، و در نهایت در Level 80 آخرین Major Glyph آزاد خواهد شد.

اما این دو نوع Glyph چیست و چه خاصیت هایی دارد.

اصولا این نوع Glyph بر روی میزان مصرف Mana، میزان Cooldown، مقدار زمان یک Spell تاثیر دارد و یا در اضافه کردن یک قابلیت جدید به Spell ها کمک می کند. این نوع Glyph ها علاوه بر نیاز به Skill بالاتر Inscription ، بسته به Level آنها به جوهر های کمیاب و Parchment های گران قیمت نیز نیازمند هستند.

Scribe ها یک تخصص به اسم Minor Inscription Research دارند که در هر روز فقط یک بار می توانند از آن استفاده کنند، که این تخصص به طور شانسی یک Minor Glyph تولید می کند.

همانند کاری که Alchemy کار ها در ساختن Potion ها ، Elixir ها و انجام Transmute ها برای یافتن راه های بیشتر در شغل خود انجام می دهند، Scribe ها برای یافتن Minor Glyph از Minor Inscription Research بهره می برند. Minor Glyph نیز میتواند در کم کردن میزان Mana یا Energy یک Spell و یا اضافه کردن یک قابلیت به Spell کمک کند اما در مقیاس بسیار پایین تری نسبت به Major Glyph. در حال حاضر (یعنی تا آخرین Patch موجود) تنها راه به دست آوردن Minor Glyph همان Minor Inscription Research هست.

البته برای گیاهان Northrend هم Inscription Research جداگانه ای وجود دارد.Card ، Vellum و سایر لوازمدر حالی که بهترین حرفه ی یک Scribe ساختن Glyph های مختلف هست، بدون شک ساختن Vellum ها کمک شایانی به Enchanter ها می کند.

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/10/688t_wqgkwpw.png

 

Vellum ها به Enchanting این امکان را می دهد تا Enchanting های Armor یا Weapon خودش رو روی Vellum ها نوشته و برای فروش یا مبادله با دوستان استفاده کنه. دیگر بازیکنان ساعت ها به دنبال Enchanting نمیگردند تا بر روی آیتم های اونها Mongoose قرار بده، کافیست سری به Auction House زده یا از دوستانتون تقاضا کنید برای شما Vellum مخصوص را بفرستند.

و Enchanting ها نیز دیگر برای فروش Enchanting های خود ساعت ها منتظر کسی نخواهند ماند تا به Enchanting نیاز پیدا کند، برای فروش Enchanting های خود دیگر نیازی به حضور فیزیکی در بازی ندارند. تمامی بازیکن ها از وجود Vellum سود خواهند برد.همچنین آخرین چیزی که یک Scribe میتواند تولید کند، کارت های Darkmoon Faire است. این کارت ها به خود Scribe یا دوستان او به طور شانسی یک هدیه می دهد.

نکته : در این پست به صورت خلاصه مناطق و جاهای دراپ و پیدا کردن مت های لازم برای این شغل نوشته شده اما ما برای شما به صورت اختصاصی و کامل همراه با تصویر و نقطه گذاری دقیق و کامل ، جاهایی که هر mat  شغل Herbalism پیدا میشه رو آماده کردیم که در زیر روی هر لینک کلیک کنید به صفحه راهنمای فارم مت مورد نظر شغل Herbalism میرید که میتونید به صورت دقیق مناطقی که این مت ها پیدا میشه رو ببینید.

راهنمای فارم کردن Silverleaf

 

راهنمای فارم کردن Peacebloom

 

راهنمای فارم کردن Earthroot

 

راهنمای فارم کردن Briarthorn

 

راهنمای فارم کردن Mageroyal

 

راهنمای فارم کردن Bruiseweed

 

راهنمای فارم کردن Wild Steelbloom

 

راهنمای فارم کردن Kingsblood

 

راهنمای فارم کردن Liferoot

 

راهنمای فارم کردن Fadeleaf

 

راهنمای فارم کردن Goldthorn

 

راهنمای فارم کردن Khadgar’s Whisker

 

راهنمای فارم کردن Purple Lotus

 

راهنمای فارم کردن Sungrass

 

راهنمای فارم کردن Ghost Mushrooms

 

راهنمای فارم کردن Arthas’ Tears

 

راهنمای فارم کردن Gromsblood

 

راهنمای فارم کردن Dreamfoil

 

راهنمای فارم کردن Golden Sansam

 

راهنمای فارم کردن Mountain Silversage

 

راهنمای فارم کردن Ragveil

 

راهنمای فارم کردن Felweed

 

راهنمای فارم کردن Dreaming Glory

 

راهنمای فارم کردن Goldclover

 

راهنمای فارم کردن Tiger Lily

 

راهنمای فارم کردن Lichbloom

 

راهنمای فارم کردن Icethorn

 

بعد از گرفتن قطعات کامل این کارت ها و انجام Quest مخصوص این کارت شما یک جایزه دریافت خواهید کرد.کسانی که میتونید از اونها این شغل رو فرا بگیرید.

1 – 19: Ivory Ink

خوب من اینو میخوام بسازم چیکار میکنم : میام 5 عدد Earthroot رو اول جمع میکنم بعد توی SpellBook هیرو روی Milling میزنم بعد روی Earthroot

خوب تمام کار خودمون از skill  1 تا 450 همینه گل های مورد نیاز رو جمع آموری میکنیم بعد توی SpellBook هیرو روی Milling میزنم بعد روی گل یا همون ایتم مورد نظر

19 – 35: Scroll of Stamina

برای درست کردن این مورد هم به 1 عدد Light Parchment و 1 عدد Ivory Ink نیاز دارید

35 – 53: Moonglow Ink

 • برای درست کردن این هم به 2 عدد Alabaster Pigment احتیاج دارید

53 – 75: Armor Vellum

 • به 2 عدد Light Parchment و 1 عدد Moonglow Ink احتیاج دارید که بتونید Armor Vellum رو بسازید.

75 – 80: Midnight Ink

 • برای ساختش هم من به 2 عدد Dusky Pigment احتیاج دارم  که میتونید یکی از گل های زیر رو Milling کنید
 • Bruiseweed – Stranglekelp – Briarthorn – Swiftthistle – Mageroyal

 

80 – 100: Glyph of…

 • تا رسیدن به 100 از Midnight Ink برای ساختن حروف مختلف استفاده کنید.

100 – 105: Lion’s Ink

 • برای ساخت اینم شما در هر مورد به 2 عدد Golden Pigment احتیاج دارید

من پیشنهادم اینکه 50-60x Lion’s Ink درست کنید و برای ساختش هم از 4 نمونه گل میشه استفاده کرد .

Liferoot – Kingsblood – Wild Steelbloom – Grave Moss

105 – 120: Glyph of… 

 • تا وقتی که به 120 برسید از Lion’s Ink برای ساختن حروف مختلف استفاده کنید.

 

120 – 125: Glyph of Arcane Missiles, Glyph of Healing Touch, یا Glyph of Mending

 • برای ساخت این موارد هم بازم از Lion’s Ink استفاده کنید

پس از ساخت Glyphs های بالا ، می تونید Expert Inscription را یاد بگیرید.

 

125 – 133: Dawnstar Ink

 • برای ساخت Strange Tarot از جوهر Dawnstar و Lion’s Ink استفاده کنید.

 

133 – 141:  Strange Tarot

 • من به 2 عدد Dawnstar Ink و 1عدد Common Parchment و Lion’s Ink احتیاج دارم

Burnt Pigment هم که با 4 گیاه به نامهای Liferoot – Kingsblood – Wild Steelbloom – Grave Moss میشه ساخت.

 

141 – 150: Glyph of Imp, Glyph of Lightning Bolt, Glyph of Sunder Armor

 • برای نوشتن هر یک از این گلایف ها از Lion’s Ink استفاده کنید.

یا

125 – 140: Glyph of….

 • از Lion’s Ink برای ساختن هر گلایف نارنجی استفاده کنید تا به 140 برسید.

 

141 – 150: Glyph of Imp, Glyph of Lightning Bolt, Glyph of Sunder Armor

 • برای نوشتن هر یک از این گلایف ها از Lion’s Ink استفاده کنید.

 

150 – 155: Jadefire Ink

 • به 2 عدد Emerald Pigment احتیاج دارم برای اینم باید گل هایی را اسیاب کنیم اما کدوم ها ؟

Wintersbite – Khadgar’s Whisker – Goldthorn – Fadeleaf این گل ها میشه باهاشون Emerald Pigment درست کرد.

155 – 175: Glyph of…

 • از Jadefire Ink برای ساخت حروف چینی نارنجی استفاده کنید تا اینکه به 175 برسید.

 

175 – 185: Royal Ink

 • برای ساخت این مورد هم شما در هر مورد به 1 عدد Indigo Pigment احتیاج دارید

Indigo Pigment هم با اسیاب کردن گل هایی مانند : Wintersbite – Khadgar’s Whisker – Goldthorn – Fadeleaf به دست میاد

 

185 – 190: Glyph of Sap یا Glyph of Frost Shock

 • از Jadefire Ink برای ساخت glyph ها حالا هر کدوم از موارد بالا استفاده کنید.

 

190 – 200: Glyph of Revenge or Glyph of Voidwalker

بازم از Jadefire Ink برای ساخت glyph ها حالا هر کدوم از موارد بالا استفاده کنید.

 

وقتی نوشتن این گلیفه ها تمام شد ، به Artisan بروید و آموزش ببینید.

 

200 – 205: Celestial Ink

 • 2عدد Violet Pigment احتیاج دارید
 • برای ساخت Violet Pigment شما از 7 گیاه که به نامهای Gromsblood – Blindweed – Ghost Mushroom – Sungrass – Arthas’ Tears- Purple Lotus – Firebloom یکی رو انتخاب کنید

 

205 – 210: Armor Vellum II

 • برای نوشتن Armor Vellum II از Celestial Ink استفاده کنید.

 

210 – 215: Glyph of Sinister Strike یا Glyph of Smite

 • از Celestial Ink برای ساختن هر یک از گلایف ها استفاده کنید.

 

215 – 220: Glyph of Searing Pain یا Glyph of Healing Stream Totem

 • از Celestial Ink برای ساختن هر یک از گلایف ها استفاده کنید.

 

220 – 225: Glyph of Starfire یا Glyph of Barbaric Insults

 • از Celestial Ink برای ساختن هر یک از گلایف ها استفاده کنید.

 

225 – 228: Fiery Ink

 • برای درست کردن Fiery Ink به 1عدد Ruby Pigment احتیاج دارید
 • شما از 7 گیاه که به نامهای Gromsblood – Blindweed – Ghost Mushroom – Sungrass – Arthas’ Tears- Purple Lotus – Firebloom یکی رو انتخاب کنید

 

228 – 230: Scroll of Agility IV, Glyph of Disengage یا Glyph of Ice Block

 • از Celestial Ink برای ساخت craft scrolls یا glyphs تا رسیدن به 230 استفاده کنید.

 

230 – 235: Glyph of Dispel Magic یا Glyph of Crusader Strike

 • از Celestial Ink برای ساختن هر یک از گلایف ها استفاده کنید.

 

235 – 247: Weapon Vellum II

 • برای ساختش به 1 عدد Fiery Ink و 2 عدد Heavy Parchment و بازم 1 عدد Celestial Ink احتیاج دارید

 

247 – 250: Glyph of Cleaving, Glyph of Soulstone

 • از Celestial Ink برای ساختن هر یک از گلایف ها استفاده کنید.

 

250 – 255: Shimmering Ink

 • در هر مرحله اسیاب کردن گل هایی مانند Icecap – Plaguebloom – Mountain Silversage – Dreamfoil – Golden Sansam جوهر Silvery Pigment به دست مییاد که با 2عدد میشه Shimmering Ink رو ساخت

 

255 – 260: Scroll of Spirit V

 • برای نوشتن این طومارها از Shimmering Ink استفاده کنید.

 

260 – 275: Glyph of…

 • orange glyphs درست کنید تا به 275 برسید.

 

275 – 285: Ink of the Sky

 • 1عدد  Sapphire Pigment احتیاج دارید
 • Sapphire Pigment هم از اسیاب گل های : Icecap – Plaguebloom – Mountain Silversage – Dreamfoil – Golden Sansam به دست میاد

 

285 – 290: Glyph of Sprint, Glyph of Execution یا Glyph of Death Grip

 • با استفاده از Shimmering Ink هر یک از این Glyph ها رو بنویسید.

 

290 – 305: Ethereal Ink

 • به 2 مورد Nether Pigment احتیاج دارید .
 • برای ساخت Nether Pigment 8 مورد گیاه میتونه کارامد باشه : Netherbloom – Nightmare Vine – Mana Thistle – Ancient Lichen – Ragveil – Felweed – Dreaming Glory – Terocone

 

305 – 325: Glyph of…

 • تا زمانی که به 325 نرسیدید ، از جوهر Ethereal برای نوشتن هر orange glyph استفاده کنید.

 

325 – 330: Darkflame Ink

 • چیزی که احتیاج دارید 1 عدد Ebon Pigment هست .

Ebon Pigment هم از اسیاب گل های :  Netherbloom – Nightmare Vine – Mana Thistle – Ancient Lichen – Ragveil – Felweed – Dreaming Glory – Terocone  به دست مییاد.

 

325 – 330: Glyph of…

 • استفاده از جوهر Ethereal Ink را برای ساخت yellow glyphs ادامه دهید تا به 330 برسید.

 

330 – 345: Glyph of… 

استفاده از جوهر Ethereal Ink را برای ساخت orange glyphs ادامه دهید تا به 345 برسید.

 

 

345 – 350: Glyph of Whirlwind یا Glyph of Vampiric Blood

 • با استفاده از Ethereal Ink این گلیف ها رو هم بسازیر

 

350 – 355: Ink of the Sea

 • چیزی که احتیاج دارید Azure Pigment هست .

Azure Pigment هم از اسیاب گل های : Lichbloom – Icethorn – Adder’s Tongue – Fire Seed – Fire Leaf – Goldclover – Tiger Lily – Talandra’s Rose – Deadnettle یه دست میاد

 

355 – 360: Scroll of Spirit VII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

360 – 365: Scroll of Intellect VII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

365 – 370: Scroll of Strength VII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

370 – 375: Scroll of Agility VII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

375 – 380: Snowfall Ink

 • 2عدد Icy Pigment احتیاج دارید .

Icy Pigment هم از اسیاب گل هایی مانند : Lichbloom – Icethorn – Adder’s Tongue – Fire Seed – Fire Leaf – Goldclover – Tiger Lily – Talandra’s Rose – Deadnettle یه دست میاد

 

380 – 385: Glyph of…

 • از Ink of the Sea برای ساخت yellow or green glyphs تا سال 385 استفاده کنید.

 

385 – 386: Northrend Inscription Research

 • این هم در شغل ببینید چه چیزهایی لازم داره که همه ی اونها رو در بالا توضیح دادم

 

386 – 400: Glyph of… [Northrend Inscription Research]

 • از Ink of the Sea برای نوشتن این گلایف  استفاده کنید.

 

400 – 405: Scroll of Stamina VIII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

405 – 410: Scroll of Spirit VIII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

410 – 415: Scroll of Intellect VIII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

415 – 420: Scroll of Strength VIII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

420 – 430: Scroll of Agility VIII

 • برای نوشتن این طومارها از Ink of the Sea استفاده کنید.

 

430 – 450: Northrend Inscription Research and Glyph of…

سریعترین راه برای بالا بردن مداوم مهارت این شغل ، استفاده منظم از Northrend Inscription Research و ساختن glyphs هایی است که کشف می کنید.

تبلیغات

مطالب زیر را هم ببینید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید