آموزش شغل Mining

 

Mining یکی از قدرتمندترین شغل ها برای گلد در اوردنه. حتی وقتی که دارین از 1 تا 450 آپ میکنین، میتونه بهتون کمک کنه که مقادیر خوبی به گلدتون اضافه کنه. در مقایسه با دیگر شغل هایی که مواد اولیه میدن (اسکینینگ و هربالیسم) آپ کردن Mining یکم طول میکشه، ولی در هر صورت شغلیه که باش میتونین گلد خوبی رو دربیارین.

اگه شما این شفل رو همزمان با Engineering بگیرین، توی لول 80 شما میتونین خیلی خوب و سریع گلد دربیارین. در اینصورت همزمان با اینکه قدرت Ah دست شماست، این سریع ترین راه گلد دراوردنه.

این راهنما به شما نشون میده که چه طور و کجا شما یه معدنچی!!! خوب بشین. این شما خیلی کمک میکنه اگه بدونین هر Vein کجا اسپاون میشه، پس من به شما یه Addon خوب رو معرفی میکنم که Gatherer هست. (پسورد فایل : www.3x3x5.ir)

قبل اینکه ما شروع کنیم، یه اینچنت خیلی مهم هست که اون توی سرعت داشتن بهتون کمک میکنه،  Enchant Gloves – Advanced Mining کمک میکنه که پیغام های Failed Attempt کمتر بشه و کار دیگه ای که میکنه اینه که باعث میشه شما کمتر به قسمت هایی برسین که مجبور باشین از Vein هایی که سبز شدن، یا چیز هایی که توی لیست Mining خودتون سبز شدن استفاده کنین و این کمک میکنه که مقطع های مختلف متن ما رو به هم وصل کنین.

.

.

.

.

نکته : در این پست به صورت خلاصه مناطق و جاهای دراپ و پیدا کردن مت های لازم برای این شغل نوشته شده اما ما برای شما به صورت اختصاصی و کامل همراه با تصویر و نقطه گذاری دقیق و کامل ، جاهایی که هر mat این شغل پیدا میشه رو آماده کردیم که در زیر روی هر لینک کلیک کنید به صفحه راهنمای فارم مت مورد نظر شغل Mining میرید که میتونید به صورت دقیق مناطقی که این مت ها پیدا میشه رو ببینید.

https://3x3x5.ir/dl/2021/01/Inv_ore_copper_01.png راهنمای فارم کردن Copper Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_tin_01.jpg  راهنمای فارم کردن Tin Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_stone_16.jpg راهنمای فارم کردن Silver Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_iron_01.jpg راهنمای فارم کردن Iron Deposit

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/02/Inv_ore_mithril_02.png راهنمای فارم کردن Mithril Deposit

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_truesilver_01.jpg راهنمای فارم کردن Truesilver Deposit

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_thorium_02.jpg راهنمای فارم کردن Small Thorium Vein

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_feliron.jpg راهنمای فارم کردن Fel Iron Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_adamantium.jpg راهنمای فارم کردن Adamantite Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_cobalt.jpg راهنمای فارم کردن Cobalt Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_saronite_01.jpg راهنمای فارم کردن Saronite Ore

 

https://3x3x5.ir/dl/2021/03/inv_ore_platinum_01.jpg راهنمای فارم کردن Titanium Ore

1-65 Copper Ore

چیزی که نیاز دارین: Copper Ore

مناطق: همه مناطق استارت اولیه که هر کاراکتری که میسازین اونجا میاد. جایی که من ترجیح میدم: Dun Morogh برای الاینس، Durotar برای هورد

شما نیاز نیست که همه 65 تا لول رو فارم کنین، بعد این که 30-40 تا جمع کردین، برین دم Forge و بقیه اش رو درست کنین.

66-125 Copper Ore/Tin Ore/Silver Smelting

این قسمت به شدت سخته. پیداکردن Tin Ore خیلی اذیت میکنه. بهترین منطقه برای اون Thousand Needles  هست. و اگه شما هورد باشین قطعا برای لول آپ باید اونجا برین، اگه شما جزو الاینس هستین و دسترسی خوبی به اونجا دارین، و درعین حال میخواین که به اونجا برین، خب پس بهترین کار همینه. اما اگه نمیتونین راحت به اونجا برسین، باید بین چند تا منطقه بچرخین. من خودم شخصا تو مناطق Lakeshire ، Loch Modan (جایی که اوگر ها زنده میشن)، و Southern Wetlands میچرخم. یه غار با یه مشت عنکبوت اونجاس توی اون غار یه Ore مخصوص اسپاون میشه که برای اسکیل اپ اون هم خوبه.

وقتی که شما به 75 رسیدین، میتونین Silver Ore ها رو بخرین که ذوبشون کنین تا لول آپ شین. شما میتونین تا 125 به همین کار ادامه بدین. توی خیلی از سرورها Silver ore با Silver bar یه قیمت رو داره، پس شما میتونین خامشو بخرین، ذوبش کنین و دوباره بفروشینش. طبق این روش شما چیزی غیراز پول Ah رو نمیدین. (البته توی سرور ها مقادیر فرق داره، اول قیمتا رو چک کنین بعدا اینکار رو انجام بدین)

از 75-125 سریع ترین راه ذوب کردن نقره اس. اگه گلد کافی ندارین که نقره بخرین، یا نمیخواین که گلد بدین، همون فارم کردن قلع Tin و مس Copper رو ادامه بدین که اونا رو ذوبشون کنین، بعدا باهاشون برنز بسازین.

 

چیزی که نیاز دارین: Copper Ore, Tin Ore, Silver Ore

مناطق: Thousand Needles(A,H) , Wetlands(A), Loch Modan(A), Lakeshire(A)

Learn Expert Mining at 125

125-175 Iron Ore

چیزی که نیاز دارین: Iron Ore

مناطق: Badlands, Arathi Highlands, Hillsbrad Foothills, Thousand Needles

آهن خوشبختانه خیلی پیدا میشه، و این به سرعت دادن به کار کمک میکنه. من بین اون مناطق که گفتم میچرخم (البته غیر از Thousand Needles) هنگامی که 155 شدین، قابلیت ذوب کردن طلا هم بهتون اضافه میشه، که میتونین همون کاری که با نقره کردین رو برای طلا هم انجام بدین. شما میتونین فارم کنین یا ذوبش کنین. که توی لول اپ کردن بهتون کمک میکنه. از لول 155 تا 175 تقریبا 30-40 تا  Gold Oreنیاز دارین که کمکتون کنه.

175-230 Mithril Ore

چیزی که نیاز دارین: Mithril Ore

مناطق: Badlands, Arathi Highlands, The Hinterlands, Tanaris

فرقی نداره که من با کدوم کاراکترم باشم،چه هورد چه الاینس، من هنوز هم دوستدارم بین Badlands , Arathi Highlands و اگه نیاز شد The Hinterlands بچرخم. درسته که میتریل خیلی زیاد اسپاون میشه، اما برای افرادی که گلد میخوان مهمه و توسط اونا فارم میشه، بنابراین ممکنه یکم با بعضی از Vein های خالی از Ore یا کلا نبودن Vein مواجه بشین (تجربه من توی سه ریلم مختلف هست). فقط بچرخین. J

230-300 True Silver / Mithril – Thorium

توی لول 230 شما میتونین True Silver Ore روبه True Silver Bar تبدیل کنین.(البته باید Learn بشه) مثل Silver  و Gold شمل میتونین با خریدن Ore  هاش از توی Ah و تبدیلشون به شمش شروع به آپ کردن کنین. حتما یادتون باشه که رنک بعدی ماینینگ رو از ترینر ترین کنین که توی لولتون گیر نکنین.

اینجا بهترین حالتیه که اون انچنتی که به شما گفتم به دردتون میخوره. شما میتونین با تبدیل کردن True Silver به شمش تا لول 245 (یا فارم کردن میتریل به همون صورت قبلی) برسین. بعد لول 245 شما میتونین فارم کردن Small Thorium Vein روشروع کنین. (این مال اینه که اون +5 رو با اون انچنت داشته باشین. اگه ندارین تا 250 به همون میتریل ادامه بدین.)

مناطقی که میتونین توش توریوم فارم کنین Burning Steppes و Searing Gorge هستش.

وقتی که به 250 رسیدین شما میتونین بین فارم کردن Small Thorium Vein ها یا تبدیل مواد خام توریوم به شمش هاشون انتخاب کنین و ادامه بدین. شما باید تا 270 یا 275 (بستگی به انچنت داره) این کار رو ادامه بدین.

وقتی که به 275 رسیدین شما بالاخره میتونین فارم کردن Rich Thorium Vein رو شروع کنین. کماکان همون Burning Steppes و Searing Gorge و Plagueland های شرقی و غربی رو توصیه میکنم.

چیزی که نیاز دارین: True Silver Ore, Thorium

مناطق:Burning Steppes, Searing Gorge, Eastern Plagueland, Western Plagueland

300-325 Fel Iron Ore

برید به سمت اوت لند و رنک بعدی Mining  رو ترین کنین. توی Hellfire Peninsula برید سراغ Fel Iron ها و FelIron Ore جمع کنین.

چیزی که نیاز دارین: FelIron Ore

مناطق: Hellfire Peninsula

325-350 Adamantite Ore

چیزی که نیاز دارین: Adamantite Ore

مناطق: Nagrand

شما باید به سمت ناگراند برید و اونجا میتونین ادامانتیت رو گیر بیارین. توی ناگراند 2 تا غار هست که مال اوگر ها هست. توی جفتشون منبع خیلی زیادی از ادامانتیت وجودد اره. اما در هر صورت اگه سرور شلوغی داشته باشین، شاید به مشکل بر بخورین.

350-400 Cobalt Ore

اول مطمئن بشین که شما GrandMaster رو ترین کرده باشین. و بعد توی منطقه Borean Tundra میتونین به فارم مشغول بشین، اسپاون پوینت های کمی داره اما تا حدی سرعت ری-اسپاون زیاده. در هر صورت من خودم منطقه Zul’Darak رو همیشه انتخاب میکنم که خلوت تره. اما دوستام از Borean استفاده میکنن.

400-450 Saronite Ore

این آخرین منطقه برای رفتنتون هست. دو تا منطقه هستن که برای سارونیت عالین. اول Sholazar Basin  هست و دوم IceCrown دوستان من حتی Storm Peaks هم میرن، اما اون منطقه جزئ مناطق فارم هست. و برای لول آپ به دردتون نمیخوره. توی این مرحله یکم اذیت میشین. چون افراد فارمر سراغ این Ore میان و مقادیر زیادی رو برداشت میکنن. بنابراین یکم حوصله تون توی این بخش سر میره. ولی در هر صورت لذت بخشه چون آخرین قسمتشه.

مطالب زیر را هم ببینید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید