آموزش World Of Warcraft

آموزش World Of Warcraft

تاکتیک باس 5 Festergut 10 man – ICC

 

تاکتیک باس 5 Festergut 10 man – ICC

برای این باس تنها گوش به زنگ بودن مهم هستش و البته DPS بالا هم مهمه..

اسپل های حالت 10 نفره:

  1. Gas Spore: انفجاری به وجود میاره که به کسانی که نزدیک باشند AoE Damage میده و یه Debuff به اسم Inoculated داره.
  2. Gaseous Blight: به اندازه 4.4 تا 4.6k Shadow Damage به همه میزنه که قابل دفع کردن نیست.
  3. Gaseous Blight: بعد از اولین Inhale Shadow Damage به اندازه 2.9 تا 3.1k به همه میزنه که قابل دفع کردن نیست.
  4. Gaseous Blight: بعد از دومین Inhale Shadow Damage به اندازه 1.4 تا 1.5k به همه میزنه که قابل دفع کردن نیست.
  5. Inhale Blight : یه Buff خوب از Boss که به مدت 15 ثانیه مقدار Damage که میدیم به Boss و سرعت Damage زدن رو بیشتر می کنه.
  6. Pungent Blight: دمیج 48 تا 51k بدون وقفه Shadow Damage به همه ی بازیکن ها.
  7. Vile Gas:یک بوی زننده ای در محیطی که باس هدف گرفته ایجاد میشه و باعث میشه همه بالا بیارن و هر 2 ثانیه به مدت 6 ثانیه 5000 تا Damage میزنه و همینطور وقتی بازیکن ها بالا میارند 4000 Damage به کسانی که نزدیک باشند میزنند این Damage بر روی MDPS ها اثر نمیکنه اگر حداقل 3 تا RDPS تو نزدیکی آونا باشن.
  8. Gastric Bloatاین اسپل 10k به صورت Nature Damage به هدف Boss میزنه و اگر به 10 تا برسه باعث Gastric Explosion میشه و در جا هدف رو می کشه.
  9. Gastric Explosionشخص هدف قرار گرفته رو در جا می کشه و باعث 30k Shadow Damage به همه ی کسانی که در فاصله ی 10 یاردی باشند می شه.

Strategy: بهتره این باس طی 5 دقیقه کشته بشه وگرنه کار خیلی سخت میشه.

 

جای گیری و نحوه حرکت:

Tank ها باید دقیقا جایی شروع کنن که Festergut ایستاده , MDPS ها باید خیلی نزدیک و پشت Boss باشن, RDPS ها باید از بقیه 7 یارد فاصله داشته باشن, MDPS ها خیلی کم نیاز به حرکت کردن دارن پس می توانند DPS خوبی داشته باشن ولی هنگام Gas Spore باید برن پیشه Tank تا Tank ها Damage بخورن.

اما RDPS ها باید اکثر اوقات حرکت کنند و ممکن است گاهی وارد Vile Gas شوند که آنها را برای 6 ثانیه بی حرکت می کنه.

حداقل باید 3 تا RDPS توی Raid باشه وگرنه MDPS ها Vile Gas می گیرند و همین باعث باختن میشه چون علاوه بر گوش به زنگ بودن DPS بالا هم خیلی مهمه.

از اونجایی که این Boss احتیاج به Heal دادن خیلی زیادی داره چون خیلی به بازیکن ها Damage می زنه بهتره که Healer ها پیش MDPS ها باشن.

بعد از گذشت 2 دقیقه Festergut شروع به Pungent Blight می کنه که باعث تقریبا 50000 Damage به همه ی بازیکن ها می شه البته کسانی که Debuff مربوط به Inoculation رو دارند به ازای هر Debuff مقدار 25% از اون Damage کمتر می خورند. Inoculation رو زمانی می تونین بگیرین که وقتی Spore منفجر داره میشه در فاصله ی 5 یاردی از اون باشین.

به هیچ عنوان به بیش از یک Spore در هنگام انفجار نزدیک نشین.

اولین Pungent Blight همه ی Debuff های Inoculation رو از بین می بره ولی Festergut همچنان به زدن Spore ادامه میده اگر DPS به اندازه کافی خوب باشه از DPS Cooldown ها بعد از سومین Spore استفاده کنید ولی اگر خوب نیست بعد از ششمین Spore استفاده کنین چون اگر Festergut بعد 5 دقیقه نمیره خیلی کار سخت میشه.

در حالت 10 نفره 2 تا Spore میان هر سری و کسانی که Spore ندارن باید در فاصله ی 5 یاردی از کسی که داره بایستن تا Debuff رو بگیرن.

اگر MDPS هم بگیرن که مشکلی نیست چون پیشه باس هستن و بقیه باید بیان پیشه اونا و اگر RDPS ها بگیرن کسانی که ندارن و نزدیکه اون RDPS هستن میرن پیشه اون و زمانی که Spore از بین رفت بر می گردن سر جاشون. 

 

نکته ی مهم: 2 نفر که Spore دارند نباید پیش هم بایستند.

Tanking

100% باید 2 تا Tank باشن چون در ابتدا 14000 تا 15000 Damage میزنه و بعد از سومین Inhale چیزی حدود 24000 تا 26000 Damage میزنه و به این معناست که بعد از سومی 260% بیشتر Damage می خوردن Tank ها.

البته اگه یه پالادین با Gs خوب هم باشه میشه.چون بعد گرفتن چند تا از این Debuff به سرعت شیلد میکشه و این Debuff از بین میره.

در اینجا با حالت 2 Tank توضیح میدم.

Gastric Bloat and Gastric Explosion

هر 12 ثانیه Festergut روی Tank ها Debuff مربوط به Gastric Bloat رو میزنه که اگر به 10 تا برسه در جا میکشه پس Tank دوم یا همون OT , OffTank باید سر 8 تا Taunt کنه تا اون Debuff ها از MT, Main Tank برداشته بشه.

Healing

Healer هابایدحواسشون جمع باشه بعضی اوقات ممکنه اون یکی هیلر از کار بیفته به دلیل همون Vile gas پس هیچ کدوم نباید حتی ذره ای لگ داشته باشن وگرنه حتما تعدادی میمیرن.

در کل چه طوری باید اینو بکشین؟ این کله کاریه که باید بکنین.اول همه ی RDPS ها و Healer ها با فاصله 8 یارد از هم و 10 یارد از باس به صورت یک دایره توی اتاق هستند. وقتی باس می گوزه .

روی سره 2نفر از بازیکن ها یه چیز تیغ تیغی به اسم Spore میاد که همه باید برن داخل باس تا وقتی که از بین بره و بعد باید سریع بر گردند سر جای خودشون.

 

Tank & OTباس باید وسطه اتاق تانت بشه برای شروع به هیج عنوان نباید جای دیگه باشه. بعد از اولین تانت باس Debuff می زنه به تانک که بعد از 6 تا باید به تانک فرعی بگه تا تانت کنه و همینطوری این روند ادامه داره. کلا کاره تانک همینه.

RDPS & Healers = همونطور که گفتم باید فاصله بگیرن از هم و فقط موقعی که باس می گوزه و رو سره بازیکن ها Spore میاد برن داخل باس وایستن.

MDPS =همشون باید پشت باس وایسن و سنگین Dps بدن.

اما 2 نکته مهم:

1.باید زیاد DPS بدین اگه ندین سرعت اتک باس تا 30 درصد اضافه می شه که یعنی همه رو تو 5 ثانیه میزنه.

2. Heroism باید وقتی زده بشه که باس زیر 30% health داره.

 

تبلیغات

مطالب زیر را هم ببینید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید