آموزش World Of Warcraft

آموزش World Of Warcraft

تاکتیک باس 7 Professor Putricide 10 man – ICC

 

تاکتیک باس 7 Professor Putricide 10 man – ICC

پروفسور یا PP یکی از باس هایی هستش که لول زیاد میزنه و دقت زیادی هم نیاز داره که در 10 من نرمال 9 میلیون و 700 هزار و در 10 من هروییک 13 میلیون و 600 هزار HP داره.

نیاز به حتما 2 Tank هست، 6 تا Dps و 2 تا Healer خیلی شاخ!
 
10 دقیقه ای Enrage میشه و همه رو به سرعت میکشه.
 
این باس 3 تا فاز داره:
 
فاز1 (از 100% تا 80% HP)
توانایی های این فاز:
 
 1.  Slime Puddle :لول که باس میزنه و یه حوضچه از مایعی سبز رنگ روی زمین تشکیل میشه و همینطوری بزرگ میشه اگه کسی توش باشه در هر ثانیه 4.5k دمیج میشه .
 2. Unstable experiment :یه لول با کست تایم 2.5 ثانیه که باعث میشه از یکی از منبع های مایع های سبز یا نارنجی رنگ یه Moob بیاد.
 
فاز 2 (از 80% تا 35% HP)
توانایی های این فاز:
 
 1. Choking Gas Bomb : در این فاز باس بشکه های نارنجی رنگی کنار خودش میذاره که باعث میشه در هر ثانیه 5k دمیج بخوری اینش زیاد مهم نیست مهم وقتیه که میترکه و میزان 17k دمیج میکنه و میزان Hit شخص گیرنده رو برای 10 ثانیه 75% کاهش میده !!!
 2. Malleable goo : باس هر از چند گاهی یه گوی سبز رنگ ایجاد میکنه که مثل یه توپ دارم قلقلیه ! همینطوری به زمین میخوره و هوا میره تا برسه به تارگتش که معمولا Healer ها یا Caster ها هستن باعث میشه که 15K دمیج بخوری و میزان کست تایمت رو هم برای 15 ثانیه 200% کاهش میده !!!
 
نکته: اسپل های فاز یک در این فاز هم زده میشه
 
فاز3 (از 35% تا 0% HP)
لول های باس تو این فاز:
 1. Mutated plague : یه لول توی این فاز که باس روی تانکی که Agro دستشه میزنه و روی خود تانک تاثیری خاصی نداره اثیر این Debuff به این صورته که هر 3 ثانیه Shadow damage میده و شارژ میشه به این صورت:1-2 شارژ=500 دمیج ، 3 شارژ=1200 دمیج ، 4 شارژ 2900 دمیج ، 5 شارژ =چیزی حدود 7k دمیج.!!!
 2. Mutated strength :یه لول که باس روی خودش میزنه و Damage و Attak speed باس رو 50% افزایش میده!
.
.
نکته: تو این فاز لول های Malleable goo و Choking gas bomb هم زده میشه.
نکته ی مهم: هر بار که میخواد فاز عوض بشه باس یه لول میزنه به اسم Tear gas که یه دفعه همه به مدت 20 ثانیه به خواب میرن در این مدت باس میره سمت میزش تا فاز عوض بشه ضمنا این لول اصلا دمیج نمیکنه پس این لول رو 2 بار در طول کشتن این باس میبینیم.
.
.
طریقه ی در گیری:
ابتدا باس روی میزش می بینید که هر حال کاره قبل از شروع Ot میره سمت میزی که باس داره روش کار میکنه کلیک میکنه و تبدیل میشه به یه چیزی شبیه به باس Festergut فقط در سایز کوچیکتر!!!
به این موجود Abomination یا به اختصار Abom میگن.
توانای های Abom:
3 تا لول داره:
 1. Eat ooze : یه لول که توسط اون میتونه حوضچه های آب سبزی که توسط باس ایجاد شدن رو جمع کنه و بخوره بعد از زدن این لول سر این حوضچه ها همینطوری کوچیک و کوچیک تر میشن تا به طور کامل از بین برن.
 2. Regurgitated ooze :توسط این لول میتونه سرعت Moob های ایجاد شده رو 50% کاهش بده و یه دمیج به اندازه ی 6k per 2 sec روشون بندازه.
 3. Mutated slash : شبیه به یه دسته توسط اون میتونه به باس یا Moob ها اتک بده ضمنا بعد از زدن این لول Physical resist تارگتش رو 4% کاهش میده که 5 بار هم شارژ میشه پس مجموعا میشه 20% کاهش !!!
 
نکته: Abom  برای استفاده از لول 2 و 3 حتما باید توسط لول 1 آب از روی زمین خورده باشه و گرنه نمیتونه از این 2 لول استفاده کنه!
بعد از این تبدیل Mt باس رو میکشه و در گیری باید شروع بشه Mt باید باس رو طبق تصویر زیر در جایی که مشخص شده قرار بده.
 
در طول فاز 1 بعد از هر بار Unstable experiment یه Moob میاد همیشه اول Moob سبز میاد که اسمش هست: Volatile ooze (یا به اختصار Vola) و دوم نارنجی میاد به نام Gas cloud (یا به اختصار Gas) …
 
بعد از اومدن Vola چند ثانیه صبر میکنه و یکی از پلیر هارو به صورت Random هدف میگیره (البته به جز Tank و Abom) و شروع میکنه به حرکت به سمت هدفش.
 
نکته: هدف Vola نمیتونه از جاش تکون بخوره ولی میتونه از لول هاش استفاده کنه.
 
همه ی باید صبر کنن تا هدف Vola مشخص بشه و اینکه اونا نباشن.بعد همه میرن پیشش و شروع میکنن به اتک دادن.
 
طریقه ی جاگیری رید بعد از اومدن Vola:
https://3x3x5.ir/dl/2021/05/ICCProfessorPutricide2-1.jpg
 
 
نکته:این Moob هر چه سریعتر باید از بین بره چون اگه به هدفش برسه میزان بسیاری دمیج آزاد میکنه که برای کشتن اون فرد و دمیج دادن به کناری ها کافیه!
 
اگر Vola به هدفش برسه منفجر میشه و دوباره هدف دیگه ای رو مشخص میکنه و ادامه ی ماجرا
 
بعد از کشتن Vola باس دوباره Unstable experiment رو کست میکنه و اینبار از منبع نارنجی رنگ یه Moob نارنجی میاد این Moob هم چند ثانیه صبر میکنه بعد هدفش رو مشخص میکنه و..
 
نکته: فرق بین Vola و Gas در اینه که هدف Vola نمیتونه تکون بخوره ولی هدف Gas میتونه تکون بخوره و Moob رو اینقدر توی سالن بچرخونه تا بقیه اونو بکشن.
 
نحوه ی جا گیری رید وقتی Gas میاد و همینطور نحوه ی حرکت هدف Vola:
 
 
https://3x3x5.ir/dl/2021/05/ICCProfessorPutricide3.jpg
 
نکته:رید باید طوری جا بگیرن که اگه میخواست Vola بیاد زیر منبع نارنجی باشن و اگه Gas خواست بیاد زیر منبع سبز اینطوری بیشتری فاصله از Moob ها میگیرید و وقت بیشتری هم برای زدنشون دارید.
 
نکته ی خیلی مهم: بعد از اومدن هر کدوم از Moob ها Abom باید بیاد پیششون وشروع کنه به Slow کردن و اتک دادنبه اونها و تا این Moob ها از بین نرفتن ازشون فاصله نمیگیره.
 
اگه Gas به هدفش برسه شروع میکنه به شارژ کردن یه Debuff که اگه تعدادش به 10 تا برسه منفجر میشه و هدف خودش رو میکشه و دوباره هدف جدید و …
 
فاز 2: توی این فاز باس کنار خودش بمب های نارنجی رنگی میکاره که باید هرچه سریع تر از اونا دور شد چون دمیج بسیار سنگینی میدن Tank وظیفه داره که اگه این لول زده شد باس رو ازش دور کنه تا Dps پایین نیاد.
 
Healer ها و Caster ها باید حواسشون به Malleable goo ها باشه که اگه دیدن داره به طرفشون میاد جا خالی بدن تا بهشون برخورد نکنه.
 
در این فاز Vola و Gas همچنان میان و باید مثل فاز قبل اونا رو زد تا وارد فاز 3 بشیم
 
توی فاز 3 مسئله مرگ و زندگی در میونه!باس شکلش عوض میشه و میزان دمیجی که میکنه هم بیشتر میشه.هرچی دارید باید توی این فاز استفاده بشه و هرچه سریع تر باید باس کشته بشه به 2 دلیل:
 
 1. توی این فاز دیگه خبری از Abom نیست پس اگه باس چاله های آب ایجاد کنه کسی نیست که اون هارو بخوره و از بین ببره پس این چاله ها در طول این فاز همینطور در حال بزرگتر شدن هستن تا کل سالن رو بگیرن.
 2.   باس یه Debuff روی تانک میندازه که به شارژ میشه و به ازای هر شارژ میزان بیشتری دمیج در هر ثانیه میده.
 
در این فاز Ot باید به کمک Mt بیاد تا رید بتونه زیر Debuff ها دووم بیاره.
ضمنااگه تانکی که از این بسته های Debuff داره بمیره باس 300k به ازای هر شارژ ! Heal میشه پس Healer های رید باید توی این فاز سنگ تموم بزارن.
 
Tanking
سیستم تانکی توی این فاز به این صورته که Mt باید باس رو دقیقا از کنار دیوار (فرقی نمیکنه از سمت منبع سبز یا نارنجی)  حرکت بده و همه Dps ها هم تمام نیروشونو برای هرچه سریع تر کشتن باس بزارن بعد از اینکه Mt دو شارژ از Mutated plague گرفت باید اعلام کنه تا Ot باس رو بگیره و اون هم دو شارژ بگیره…
 
نکته: Heroism باید توی فاز 3 استفاده بشه هرچی لول دارید توی این فاز استفاده کنید.
 
نکته ی بسیار مهم و کنکوری:
کلاس Mage یه لول داره به نام Invisibility و همینطور کلاس Rogue هم یه لول داره به اسم Vanish  اگه از این دو کلاس توی رید بود میتونید بهشون بگید آخر هر فاز (قبل از اینکه باس لول Tear gas رو بزنه و همه به خواب برن) از این لول هایی که گفتم استفاده کنن و بعد از اینکه باس Tear gas زد از حالت غیب بودن خارج شن و به باس اتک بدن این اتک ها بسیار بسیار به زودتر زده شدن باس کمک میکنه پس دقت کنید که حتما انجام بشه مخصوصا قبل از اینکه باس بره توی فاز 3.
 
حالت Heroic : در حالت هروییک وقتی که باس لول Unstable experiment رو میزنه در آن واحد هر دو Moob سبز و نارنجی با هم میان که اول باید سبز زده بشه بعد نارنجی.
ضمنا در این حالت باس بین هر فاز دیگه Tear gas نمیزنه پس باید حواستون به HP باس باشه.

 

 

تبلیغات

مطالب زیر را هم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید