تاکتیک باس 9 Blood Queen Lana’thel 10 man – ICC

 

تاکتیک باس 9 Blood Queen Lana’thel 10 man – ICC

باس نهم یکی از باس های سخته که نیاز به توجه و دقت همه ی افراد رید داره به صورتی که اگه حتی یه نفر حواسشو جمع نکنه و کارهایی رو که باید بکنه،انجام نده 100% wipe رو به دنبال داره.

توی 10 من نرمال در حدود 14 میلیون و 200 هزار و در حالت هروییک 18 میلیون و 900 هزار HP داره.
توی این سرور یه تانک کافیه برای نگه داشتن باس به همراه 7 Dps و 2 Healer همه Gs بالا و 5 دقیقه و 20 ثانیه هم طول میکشه تا Enrage بشه.
این باس 2 تا فاز داره.
 
1-فاز Ground:
لول های باس توی این فاز:
Blood mirror
هر کس جلوی روی باس باشه 100% دمیجی که Tank میخوره رو دریافت میکنه.پس به هیچ وجه نباید جلو ی باس رفت.
shroud of sorrow
یه  4.5k per 3 sec shadow damage که همیشه هستش و نمیشه کاریش کرد.
Pact of the dark fallen
یه چیزی شبیه به طناب قرمز رنگ که بین 2 تا از پلیر ها وصل میشه.5000 تا Shadow damage per 2 sec به همه ی کسایی که در رید هستن وارد میشه و تا وقتی که این 2 تا پلیر به هم وصل نشن از بین نمیره. پس توی این قسمت باید دقت کرد که اگه چنین چیزی رو گرفتید سریع به سمت دایره ی مرکز سالن بیاید و به هم بچسبید تا از بین بره.
Vampire bite
یه لول خوب که باس به یکی از پلیر ها به طور Random میزنه.در حدود 14k دمیج بهش وارد میشه و باعث میشه لول بعدی روش بیفته! (در حالت هروییک 11k)
Essence of the blood queen
بعد از Bite شدن یکی از پلیر ها این Buff روش می افته که باعث میشه که این پلیر به رنگ قرمز در بیاد.سایزش بزرگتر و Dps اون هم 2 برابر میشه.هر چه قدر دمیج میده 10% هم Heal میشه.پس این افراد تقریبا به Heal نیاز ندارن.
Swarming shadows
یه 2.3k per 2 sec shadow damage که به طور Random روی یکی از پلیر ها می افته. شبیه به یه آتیش بنفش رنگه.
و اما طریقه ی بازی کردن توی  فاز 1:
تو ی این فاز Tank  باید باس رو باید دقیق در جای خودش و همینطور پشت به رید جا بده. همه باید از پشت به باس اتک بدن.
پلیر هایی که Bite گرفتن بعد از 60 ثانیه که شکل لول هاشون عوض شد باید روی بهترین  Dps رید که لیدر اونو تعیین میکنه کلیک کنن و با زدن لول اول شون این Bite رو به اون پلیر برسونن.اون پلیر هم باید اونو به یکی دیگه برسونه.پس 1 Bite که باس میده میشه 2 تا 2 تا میشه 4تا و 4 تا میشه 8 تا و همینطور تا آخر رید.
نکته: بعد از گذشت 60 ثانیه فقط 15 ثانیه مهلت دارین که Bite رو به یه نفر دیگه منتقل کنین.اگه این کار رو نکنین باس شما رو Mind control میکنه و شما رو میفرسته جون بقیه ی پلیر ها.پس اگر چنین اتفاقی براتون افتاد سریعا Alt+F میکنین تا مشکلی برای کسی ایجاد نکنید.
اگه کسی Swarming shadows گرفت باید از رید دور بشه و دقیقا در کنار دیوار سالن شروع به حرکت کنه.به هیچ وجه نباید وایسه تا این Debuff از روش بره.چرا کنار دیوار؟چون اونجا کسی نمیره و همچنین بزرگترین دایره ای ه که توی سالن ه و آتیش زیر پاتون هم تا 30-40 ثانیه روی زمین میمونه پس بهترین جا واسش همونجاست.
 
2- فاز Air:
 
طریقه ی بازی کردن تو فاز 2:
بعد از فاز اولین اتک به باس هر 2 دقیقه باس میاد وسط سالن و به آسمون میره بعد از اینکه لول Fear به مدت 4 ثانیه رو روی کل رید زد شروع میکنه به زدن اسپل دوم که یه Bolt ه که  10K دمیج میده.توی این فاز کار هیلر ها بسیار سخت میشه و باید تو ی این 6 ثانیه یه Heal سنگین به رید بدن.
بعد از 6 ثانیه بودن باس روی هوا و زدن 3 تا Bolt دوباره پایین میاد و همه چی میشه عین فاز 1.
طریقه ی وایسادن تو این فاز به این صورته که باید با نفر بغلی 6 یاد فاصله داشته باشی وگرنه نه تنها 10k دمیج خودت رو میخوری بلکه از بغلیت هم 10k میخوری که مجموعا میشه 20k! بغل دستیت هم همینطور.پس 6 یارد فاصله رو رعایت کنین و کار هیلر ها رو سخت نکنین.
نکته 1: بعد از اولین فاز 2 یعنی پایین اومدن باس Heroiesm رو استفاده کنین.هرچی دارین توی این قسمت استفاده کنین که Health باس رو به حداقل ممکن برسونین.
نکته 2: قبل از بالا رفتن کامل باس Shaman باید Totem anti fear بکاره.Druid ها Barskin کنن پالادین ها شیلد بکشن میج ها خودشونو یخ کنن و Priest ها هم باید با Fear ward کنن و کسایی که نمیتونن چیز خاصی رو بزنن رو کاور بدن.مخصوصا Healer ها.هر چی دارید که دمیج خور کلاستون رو کم میکنه استفاده کنید تا از دست Bolt های سنگین این باس در امان باشین.
 
اینم یه عکس از طریقه ی Fight:
 
https://3x3x5.ir/dl/2021/05/ICCBloodQueen.jpg
حالت Heroic:علاوه بر بالارفتن دمیج بعضی از لول ها در حالت هروییک یه لول به باس اضافه میشه به نام Presence of the dark fallen.به این صورت که به ازای هر Bite که بین پلیر ها صورت میگیره به دمیج لول Shroud of sorrow باس 5% اضافه میشه که کار رو برای رد کردن فاز Air سخت میکنه.

 

مطالب زیر را هم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید