راهنمای انتخاب بهترین نژاد برای هر کلاس

 

راهنمای انتخاب بهترین نژاد برای هر کلاس

بهترین نژاد (race) برای شما در WoW  کدام است؟ خواه از بازیکنان قدیمی دنیای وارکرافت باشید که خاطرات سال 2004 را به یاد دارید یا خواه بازیکن جدید هستید که مشتاق است تا ببیند Azeroth در شروع چگونه بود، در اینجا می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید بهترین نژاد در دسترس را برای هر کلاس انتخاب کنید و همچنین به نکات قوت و ضعف مربوطه آن‌ها نیز اشاره می‌کنیم.

راهنماهای بسیار زیادی در این مورد وجود دارد که بهترین نژاد در WoW کدام است. اگر صادقانه بگوییم، این موضوع تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد و اینکه کدام یک را ترجیح می‌دهید. کسب تجربه کلید ماجراست. این پست را به عنوان مروری اجمالی در مورد اینکه چه انتظاراتی باید داشته باشید و بررسی نکات مثبت و منفی هر نژاد در نظر بگیرید، ولی انتظار نداشته باشید که یکی از نژادها به عنوان بهترین گزینه انتخاب شود. عنوان WoW Classic از تعادل و بالانس خوبی برخوردار است و هر نژاد perkهای خاص خود را دارد.

Dwarf 

نژاد Dwarf یک نژاد کوچک اما در عین حال سرسخت از قاره Khaz Modan در Eastern Kingdoms است که برای بازیکنان علاقه‌مند به داشتن تجربه‌ای مشابه ارباب حلقه‌ها گزینه ایده‌آلی است. پایگاه شهری اصلی آن‌ها Ironforge است که راه‌های ارتباطی راحتی با Stormwind، بزرگ‌ترین شهر در Alliance، دارد. Ironforge یا Stormwind مکان‌های ایده‌آلی برای افراد تازه‌وارد به بازی هستد تا به کسب تجربه در دنیای شلوغ بازی بپردازند. نژاد Dwarf دارای چهار perk مختلف Find Treasure، Frost Resistance، Gun Specialization و Stoneform است. کلاس‌های Hunter، Paladin، Priest، Rogue و Warrior برای نژاد Dwarf در دسترس هستند.

به لطف perkهای Stoneform و Frost Resistance، نژاد Dwarf گزینه‌ای ایده‌آل برای هر کسی است که می‌خواهد در نبردهای PvP، صرف نظر از کلاسی که انتخاب می‌کند، شرکت کند. برای مثال اگر بخواهید دشمنان Rogue یا Warrior را از پا درآورید.، Stoneform یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید. نژاد Dwarf نسبتاً سرسخت هستند، پس به عنوان Warrior یا Rogue نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش می‌گذارند آن‌ها دارای دو perk ویژه هستند که برای نبردهای PvP عالیست. Fear Ward به شما اجازه می‌دهد تا به مدت 10 دقیقه در مقابل Fear دفاع کنید، در حالی که Desperate Prayer بلافاصله سلامتی کاستور را برمی‌گرداند.

Gnome

نژاد Gnome مجهز به گجت‌ها و فناوری‌های زیادی است که در perkهای آن‌ها و کلاس‌هایی که می‌توانید از بین آن انتخاب کنید، منعکس می‌شود. با انتخاب آن‌ها بازی در منطقه‌ای‌ نزدیک به منطقه‌ی دورف‌ها شروع می‌شود، پس آن‌ها می‌توانند به راحتی به شهر Ironforge و Stormwind برسند. نژاد Gnome دارای چهار perk مختلف است که عبارتند از Arcane Resistance، Expansive Mind، Engineering Specialization و Escape Artist. کلاس‌های Mage، Rogue، Warlock و Warrior برای این نژاد در دسترس هستند.

Gnomeها به عنوان Mage یا Warlock بهترین عملکرد را دارند. این به خاطر Expansive Mind است که intelligence و به علاوه مانای (mana) آن‌ها را افزایش می‌دهد. احتمال تأثیرگذاری اسپل‌ها با بالا رفتن میزان intelligence افزایش می‌یابد. Gnomeها به عنوان Rogue یا Warrior بسیار ضعیف هستند و حقیقتاً perkهای متمایزی وجود ندارد که باعث شود ترکیب آن‌ها را به خاطر فاکتوری به غیر از جدید بودن مد نظر قرار دهید. همچنین اگر می‌خواهید که Engineering را به عنوان حرفه انتخاب کنید، Gnome یک انتخاب عالی محسوب می‌شود.

Human

اگر نژاد Human را انتخاب کنید، بازی در Elwynn Forest شروع می‌شود که منطقه‌ای در نزدیکی شهر Stormwind است. نژاد Human برای بازیکنان Alliance انتخاب مناسبی می‌باشد. کاوش کردن منطقه‌ی شروع بازی آن‌ها راحت است و می‌توانید کاراکتر را مشابه خودتان درست کنید. Humanها همچنین در مقایسه با بسیاری از نژادهای دیگر perkهای بیشتری دارند و کلاس‌های بیشتری را نیز می‌توانید انتخاب کنید. perkهای این نژاد عبارتند از Diplomacy، Mace Specialization، Perception، Sword Specialization و The Human Spirit. شما می‌توانید کلاس‌های Mage، Paladin، Priest، Rogue، Warlock و Warrior را برای نژاد Human انتخاب کنید.

در کنار Dwarfها، نژاد Human تنها نژاد Alliance است که می‌توانید به عنوان Paladin بازی کنید. Humanها انتخاب همه جانبه‌ی خوبی هستند. The Human Spirit مانای Humanها را افزایش می‌دهد و perk ویژه‌ی Desperate Prayer به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در ثانیه‌های آخر سلامتی خود را به سرعت برگردانند. با انتخاب کلاس Priest نیز یک perk ویژه با عنوان Feedback به دست می‌آورید که با سرعت ثابتی باعث از دست رفتن مانای مهاجم می‌شود. تخصص‌های اسلحه‌سازی نیز بدان معناست که این نژاد انتخاب عالی برای کلاس‌های Rogue و Warrior محسوب می‌شود.

Night Elf

نژاد Night Elf ترکیب کاملی از ویژگی‌های مختلف هستند. Night Elfها نژاد پیچیده و جذابی هستند که آن‌ها را به انتخاب سرگرم‌کننده‌ای برای بازیکنان علاقه‌مند به نقش آفرینی بدل می‌کند. با انتخاب این نژاد بازی را از منطقه‌ی Teldrassil شروع می‌کنید، پس اگر بخواهید مراکز اصلی Alliance مانند Stormwind را ببینید، باید مسافت خیلی دوری را طی کنید. Night Elfها دارای چهار perk هستند که عبارتند از Nature Resistance، Wisp Spirit، Quickness و Shadowmeld. کلاس‌های Druid، Hunter، Priest، Rogue و Warrior برای این نژاد در دسترس هستند.

Night Elfها تنها نژاد Alliance هستند که می‌توانید کلاس Druid را انتخاب کنید. Druid ترکیبی از بسیاری کلاس‌های مختلف دیگر است که قابلیت مبارزه به عنوان tank، DPS، magic caster و healer را دارا می‌باشد. Night Elf همچنین با توجه به perkهایی مانند Quickness و Shadowmeld می‌تواند انتخاب خوبی برای کلاس Rogue باشد. فرقی نمی‌کند Druid یا Rogue، هر دو گزینه‌‌ی عالی برای Night Elf به حساب می‌آیند. اگر کلاس Priest را برگزینید، perkهای ویژه‌ای مانند Starshards وجود دارد که در مدت 6 ثانیه دمیج قابل توجهی را به دشمن وارد می‌کند و Elune’s Grace باعث می‌شود که دمیج کمتری به شما وارد شود.

Orc

اگر مبارزات فیزیکی را به جادو ترجیح می‌دهید، ماجراجویی با Orcها را از Durotar آغاز کنید تا به شهر پایتخت Orgrimmar برسید. این شروع خوبی برای بازیکنان تازه وارد است که با Horde آشنا نیستند و می‌خواهند ببیند که قضیه از چه قرار است. Orcها دارای چهار perk هستند که عبارتند از Axe Specialization، Blood Fury، Command و Hardiness. بااسessylizationاز نژاد بیند که قضیه از چه قرار است ید، ن  می‌کند. ی بازیکنان  با این حال، بعد از زی مداوم در فصل او کرد تا . کلاس‌های Hunter، Rogue، Shaman، Warlock و Warrior را می‌توانید برای نژاد Orc انتخاب کنید.

Orcها یک انتخاب همه جانبه و تمام و کمال برای Horde هستند، دقیقاً همانطور که Humanها برای Alliance گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌روند. Axe Specialization و Blood Fury آن‌ها را به گزینه‌ای جذاب برای جنگجویان مانند کلاس‌های Warrior یا Rogue تبدیل می‌کند، اما Command یک perk عالی برای کلاس‌های Warlock و Hunter است. Hardiness یک مزیت مفید برای کسانی است که می‌خواهند به سرور PvP نیز متصل شوند، زیرا می‌تواند به بازیکن در هنگام دوئل کردن کمک زیادی کند.

Tauren

Taurenها که نوعی گاو بزرگ هستند، به لطف پیشینه‌ی شامانیستی، باهوش‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند. با انتخاب این نژاد، بازی را از منطقه‌ی Mulgore شروع کرده و بعداً می‌توانید به سوی Thunder Bluff حرکت کنید که شهری ثروتمندتر و متنوع‌تر است. با انتخاب کردن نژاد Tauren در مقایسه با سایر نژادها باید کمی بیشتر سفر کنید. perkهای در دسترس برای Taurenها عبارتند از Cultivation، Endurance، Nature Resistance و War Stomp. کلاس‌های Druid، Hunter، Shaman و Warrior را می‌توانید برای نژاد Tauren انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید که مهارت‌های Herbalism خود را توسعه دهید، Tauren انتخابی بی‌نقص به شمار می‌رود و Cultivation یک perk عالی برای افزایش این مهارت‌های شماست. War Stomp انتخاب خوبی است، چنانچه PvP برنامه‌ی شما باشد یا اگر بخواهید مکرراً با کلاس Warrior به عنوان tank به نبرد بپردازید. همچنین اگر بخواهید که کلاس Shaman را برگزینید، انتخاب نژاد Tauren معقولانه به نظر می‌رسد.

Troll

Trollها در نزدیکی اورک‌ها زندگی می‌کنند و Orgrimmar به عنوان شهر پایتخت آن‌هاست. با Trollها سفر کردن به کار نسبتاً راحتی تبدیل می‌شود. Trollها دارای پنج perk مختلف هستند که عبارتند از Beast Slaying، Berserking، Bow Specialization، Regeneration و Throwing Specialization. همچنین کلاس‌های در دسترس برای این نژاد Hunter، Mage، Priest، Rogue، Shaman و Warrior می‌باشند.

چنانچه می‌خواهید تک نفره بازی کنید، Troll Hunter ترکیب بی‌نقصی از قابلیت‌های مختلف است. Beast Slaying، Bow Specialization و Regeneration ترکیب عالی از perkهای مختلف است و در کنار آن می‌توانید به صورت تک نفره بسیاری به مصاف بسیاری از سناریوهای PvE بروید. اگر کلاس Priest را انتخاب کنید، می‌توانید از perk ویژه‌ی Hex of Weakness استفاده کنید که دشمن را تضعیف می‌کند و دمیج آن را به مدت 2 دقیقه تا 20 واحد کاهش می‌دهد. اگر بخواهید در نبردهای PvP شرکت کنید، مقابله کردن با ترکیب کلاس/ نژاد Troll Priest بسیار دشوار است.

Undead

نژاد Undead به لحاظ فیزیکی شباهت زیادی به سایر نژاد‌های Horde ندارد. Undeadها در Tirisfal Glades واقع شده‌اند و رسیدن به دیگر بازیکنان غیر Undead مقداری طول می‌کشد، اما دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود Undead انتخاب خوبی باشد. perkهای مختلف این نژاد Cannibalize، Shadow Resistance، Underwater Breathing و Will of the Forsaken می‌باشد. کلاس‌های Mage، Priest، Rogue، Warlock و Warrior برای Undeadها در دسترس هستند.

Cannibalize قابلیت خارق‌العاده‌ای برای بازیکنان انفرادی است که روی بالا بردن لول خود متمرکز هستند. ترکیب نژاد Undead با کلاس Warlock گزینه‌ی خوبی برای بازیکنان علاقه‌مند به نقش آفرینی است. Will of Forsaken وقتی در نبردهای PvP شرکت می‌کنید، با تمام کلاس‌های Undead بسیار قابل اطمینان است. اگر کلاس Priest را انتخاب کنید، perkهای ویژه Touch of Weakness و Devouring Plague را به دست می‌آورید که روی هم رفته Undead Priest را به انتخابی کاملاً سودمند در مبارزات تبدیل می‌کند.

تبلیغات

مطالب زیر را هم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید